0-6 Yaş Çocuğunuzun Gelişimini En Kolay Şekilde Desteklemenin Yolları

Sesler, renkler, şekiller, kokular, dokunuşlar, tatlar gibiçevresindeki uyarıcılar bebeğiniz doğduğu andan itibaren beyninde işlem görür. Uyarılan beyin hücreleri,birbirleriyle etkileşime girerek çocuğunuzun beyin kapasitesini oluşturmaya başlar. Yani ne kadar çok kaliteli uyarıcı alırsa kurulan bağla o kadar korunuz ve kolllanır.

ÇOCUĞUNUZUN ODASINDAKİ RENKLER, IŞIKLAR, MÜZİKLER, OKUDUĞUNUZ RESİMLİ RENKLİ KİTAPLAR, EL KUKLALARIYLA ANLATTIĞINIZ HİKAYELER, OYNADIĞINIZ OYUNLAR VE BU TARZ PEK ÇOK EĞLENCELİ ETKİNLİK ÇOCUĞUNUZUN BEBEĞİNİZİN GELİŞİMİNİ OLUMLU YÖNDE DESTEKLER VE GELİŞİMİNİ HIZLANDIRIR.

Renkli, büyük resimli ve az yazılı kitaplar çocuğunuz için benzersiz bir gelişim aracıdır. Çocuğunuzun kitapla olan ilişkisi okumayazma öğrenmesinden çok daha önce başlar.

Pek çok yeni bilgiyi kitaptan öğrenir, öğrendikleriyle çevresi arasında bir köprü kurmaya çalışır. Tabi burda en büyük rol size düşüyor çünkü kitapları seçecek olan kişiler anne ve babası olarak sizlesiniz. Çocuğunuzun 0-6 yaş arası bir yaşta olduğunu unutmadan yaşına uygun bir kitap seçmeli ve onunla düzenli vakit geçirmelisiniz..

u süreç hem çocuğunuzun dikkat süresini arttırır, konuşma ve dil gelişimini hızlandırır, neden sonuç ilişkisi kurabilmesini sağlar, hayal gücünü ve yaratıcılığını destekler, hem de sizinle kurduğu bağı güçlendirir..