En Seksi Kadın; Kendine En Çok Güvenen Zeki Kadındır..

En Seksi Kadın; Kendine En Çok Güvenen Zeki Kadındır..
Mutlu ve Uzun Ömürlü Bir Aşk İlişkisi İçin Kesinlikle Bilinmesi Gereken 20 Çok Özel Öneri

 1. Ne kadar önemli olduğunuzu düşünün. Çekici olduğunuzu düşünün ve bundan zevk alın. Bunun yanında kimden hoşlandığınıza da karar verin. Ve tek bir kişiye odaklanın.
 2. İlişkide önemli olan nedir, beklentileriniz neler, yaratıcı olun. Ancak karşınızdakinden her zaman açık ve dürüst davranmasını isteyin. Çevresel faktörleri düşünmeyin, asla ve asla karşılaştırma yapmayın, sadece sahip olduklarınızı düşünün.
 3. Neye odaklanmanız gerektiğini kesin olarak bilmelisiniz. Problem ya da çözüm. Problemleri tespit edip çözüm geliştirmelisiniz. Aldığınız her karar bir seçimdir.
 4. Ne istediğinizle ilgili gerçekleri başkalarına değil, kendinize itiraf edin. Kimseye bişey anlatmak zorunda değilsiniz. Ki özel ilişkiniz mahreminizdir herkese anlatmamanız daha iyi.
 5. Herkese ne istediğinize dair gerçek düşüncelerinizi söyleyin. Aşık olduğunuzu kişiyle korkmadan vizyonunuzu ve hayallerinizi paylaşın. Ne istediğini bilen, kararlı ve cesur biri olduğunuzu herkes görmeli.
 6. Siz seçim yapmadıkça ilişkinizin adı konulamaz. Ruhunuzun derinliklerinde hissettiğiniz gibi karar verin. İlişkinize bir isim takın. Flört ediyorken “biz sadece arkadaşız” deyip birbirinizi kandırmayın 🙂
 7. Özgürlük çok önemlidir. Ekonomik bağımlılık ya da bağımsızlık durumlarında ilişkiyi korumak önemlidir. Elbette özgür olurken sadakate de önem verin 🙂 Özgürlük = her önüne gelenle yatmak ya da flört etmek demek değildir. Bireysel haklarınızı korumanız ve kendinize ait zamanlarınızın olması ilişki içerisindeki özgürlüğü iyi tarif edebilecek örneklerdir.
 8. İlişkilerde kendinizi kandırmayın, güven içinde sürdürün. Saygı güvenle kazanılır, saygıdan aşk kazanılır. Gerçekleri anlattığımızda hediyemiz dostluktur. İçinde bir parça dostluk olan ilişkilerin ömrü 2 kat fazladır.
 9. Doğrunun mahremiyetinden korkmayın. Gerçek başkalarının söylediklerinden daha önemlidir. Gerçeğin ne olduğunu bilirseniz onu anlatırsınız ve karşınızdaki kişi size her zaman güvenir. Başkaları sizi kıskanıyor ya da çekemiyor ve aranızı bozmak istiyor da olabilir. Bu ihtimalleri göz önünde bulundurun ancak gerçeklerden de kaçmayın tabi.
 10. Eğer ilişkiniz iyiye doğru gitmiyorsa, muhtemelen daha kötüleşiyordur. Hayat dinamik ve hiçbir şey aynı kalmıyor. İlişkinizi renkliliklerle değiştirin, yeniliklere açık olun. Pozitif değişime ayak uyduran ilişkiler her dem heyecanlı ve genç kalır 😉
 11. Her ilişki tektir. Her iki tarafında, yürümesi için de emek vermesi gerekir. Sadece tek bir taraftan ilgi, sevgi ya da romantizm beklemek bencillikten başka bir şey değildir.
 12. Partnerinizin işi sadece siz, sizin işiniz sadece partneriniz değildir. İlişkinize bu gerçeği gözeterek devam edin. Partneriniz size bir şey söylediğinde durup dinleyin ve ona ilgi gösterin. Çalışmanız gereken gerçek bir dünyada yaşıyorsunuz. Gerçek olmayan beklentilerinizin ilişkinize zarar vermesini önleyin. Hayal gücünüzü fantazilerinize saklayın 😉
 13. Kayıtsız şartsız aşk zordur. Şu sıralar çok fazla işiniz yoksa onunla yakından ilgilenin. Siz kayıtsız şartsız başkasına kendinizi verdiğinizde, o da size kendisini verecektir. İlginiz çok dağıldığında onun da ilgisi dağılacaktır. Onunla olduğunuzda sadece onunla olduğunuz anı keyifli yaşamaya çalışın. Anı yaşayın-carpe diem 🙂
 14. Geçmişte yaşadığınız kırgınlıkları, dargınlıkları unutun ve bugünden başlayın. Sorunlarınız olduğunda sadece o anki sorunu çözün, eskileri karıştırmayın. Bunu çok önemseyin çünkü yeni bir tartışmanın eski bir tartışma konusunun açılmasıyle elimize hiç bir şey geçmez, ne eski konu ne de yeni konu çözümlenir aksine üçüncü bir tartışma konusu açılır 🙁
 15. Çoğu insan şimdiki ilişkilerini eskileriyle kıyaslar. Bunun yerine eskileri anı olarak geride bırakıp şu anı ve yeni birlikteliğinizi yaşayın. Eskileri anmanın/özlemenin bir nevi ihanet ve sadakatsizlik olduğunu da aklınızdan çıkarmayın. Ancak bu durum (eski sevgiliyi anma/özleme) yeniyi gerçekten sevmediğinizi anlamanızı sağlayıcıdır.
 16. Tartıştığınızda kendinize ‘bu bittiğinde sonuç ne olacak?’ testi yapın. Siz haklıysanız diğer kişi yanlış mı? Bunu ve hayatın ne kadar kısa olduğunu düşünün. Boş ve anlamsız tartışmalara girişmeyin. Sadece kabul edilmek ya da edilmemek mi istediğinize karar verin. Gülüp geçin ve önünüze bakın. Bu tür durumlarda tarışma yerine daha yapıcı yollara başvurmayı deneyin.
 17. İlişkilerde hatalı kimse özür dilemeyi bilmeli. İnsanlar da hata yapabilir. Bağışlayıcı olmalı, hatalardan ders çıkararak hayatınızı sürdürmelisiniz.
 18. Negatiflik, canını acıtma ya da küfür iz bırakır. Tıpkı keskin bir bıçak gibi iyileşmeyen izler bırakır. Bu izlerin neden oluştuğunu ve ağzınızı açmadan önce neler söylemeniz gerektiğini iyi tartın. Tartışma bir ilişkinin tuzu biberidir ancak acı sözler unutulmayabilir. Tartışmalarınızın kavgaya ve ağız dalaşına dönüşmemesine dikkat edin. Çok büyük aşk ateşlerini bile bir çırpıda söndürebilen bir etkidir. En önemli maddelerden biri.
 19. Partnerinizle konuşmamazlık etmeyin, ona anlamayacağı şeyler söylemeyin. Hiç bir anın garantisi yok. Yaşadığınız anları en iyi şekilde yaşamaya çalışın. Sevgi ve memnuniyetle sihirli bir dünya oluşturun. Birlikte olduğunuz ve size yaşattığı güzel anlar için ona her zaman teşekkür edin. Nazik ve içten olun, sevginizi göstermeyi ondan esirgemeyin.
 20. Ona olan sevginiz kadar ona ne söylediğiniz, nasıl söylediğiniz, nasıl davrandığınız güvenip güvenmediği, gelecekle ilgili düşünceleriniz, hayatınızı onunla paylaşmak isteyip istememeniz hepsi çokça önemlidir. Tüm bunları ve yukarıdaki 19 maddeyi tekrar gözden geçirerek hayatınızı şekillendirin.

1 yorum

Yorumlar kapatıldı.