Erkekleri Etkileyen En Önemli Bakım ve Güzellik Tüyoları

Bazı güzellik alışkanlıklarımız erkeklerin başını döndürüyor bazıları ise onlara anlamsız ve korkunç gelebiliyor. Bu tüyolarla kaçınmanız gerekenleri öğreneceksiniz.

Doğal halinizin daha güzel olduğunu düşünebiliyor

%55 Çok fazla makyaj yapmanızdan hoşlanmıyorlar. Antropolog doktor Helen Fisher, tüm cildinizi makyajla kaplamanın, erkekleri etkileyen o natürel renklerinizi kapattığını belirtiyor. Cildinize hiçbir şey uygulamadan çıkmanızı önermiyoruz, ancak erkeklere doğal gelen bir görünüm yaratmalısınız. Işıltılı bir fondöten, pembemsi bir allık ve doğal renklerde bir dudak parlatıcısı cilt renginizi vurgulamanız için yeterli olacaktır.

Düz olan saçınızı neden düzeltmeniz gerektiğini veya kıvırcık olanları neden kıvırmak istediğinizi anlamıyor

%40 Bu sayı bize bu işlemi gizemli olarak tanımlayan erkeklerin yüzdesini gösteriyor. 26 yaşındaki Berk, kız arkadaşının zaten düzgün görünen saçını düzeltme çabasıyla saatlerce ayna karşısında oyalanmasını gereksiz bulduğunu belirtiyor. Ünlülerin saç stilisti Nick Arrojo, erkeklerin, yalnızca saçınızın dokunulabilir olmasıyla ilgilendiklerini söylüyor. (Erkeklerin yüzde 47’si, rahatça dokunamadıkları için, sert saçlı kadınları soğutucu bir etken olarak görüyor). Siz de ona o seksi ve doğal saçlarınızı gösterin. Ne kadar az saç şekillendirici kullanırsanız, saçlarınızın parlaklığını o kadar fazla koruyabilirsiniz. Fisher, gençlik ve sağlık belirtisi olduğu için, parlak saçların baştan çıkarıcı bir etmen olduğunu belirtiyor.

Dışarı çıkmaya hazırlanırken, tüm vücudunuza nemlendirici sürmenizi seyretmeye bayılıyor

%56 Bu onları için için eriten bir numaralı hareket. Eşinizin sizin bu eyleminizi seyretmesine izin vermeniz aranızdaki bağı da kuvvetlendirecektir. Fischer, erkeklerin alışık olmadıklan bu görüntüyü yakalamalannın, aranızda yüksek seviyelerde bir yakınlık oluşturacağını belirtiyor. Bir sonraki banyonuzun ardından, vücut kreminizi sürerken, odanızın kapısını açık bırakabilir veya onu size yardımcı olması için içeri davet edebilirsiniz.

Kokunuzu çok beğeniyor

%60 Erkeklerin yüzde 60’ı en sevdikleri parfümü kullanmanızı çok seksi buluyor. If Men Could Talk (Erkekler Konuşabilseydi) isimli kitabın yazarı Doktor Alon Gratch, erkeklerin sizin karar mekanizmanızda yer almaktan çok hoşlandıklarını belirtiyor. Peki onu en çok hangi koku etkiliyor? Araştırmalara göre, rahatlatıcı olan vanilya, odun özleri ve misk gibi kokuları tercih ediyorlar. Bu deneyimden faydalanmak için, parfümü, göbek deliğinizin altı veya göğüs dekolteniz gibi, hiç beklenmedik bir yerinize uygulayın. Başka bir bölgeye sürmenize gerek yok, erkeklerin yüzde 42’si tüm vücudu kaplayan parfümleri itici buluyorlar. O nedenle odanın öbür ucundan duyulacak kadar değil de, yakınınıza geldiği zaman hissedeceği miktarda kullanın.

Oje kokusu onu sizden direkt uzaklaştırabilir

%52 Erkekler ojenin kokusunu çürümüş bir yiyeceğinkine benzetiyorlar. Gerçekten bu kokunun onun favorisi olmadığını biliyor olabilirsiniz ama rahatsızlığının boyutunun farkında mısınız acaba? Gratch, bu ritüelin erkeklerle pek bağdaşmadığını da ekliyor. Beraber yaptığınız aktivitelerde çantanızdan oje çıkarıp sürmeye başlamanız çok itici olabilir. Bunu yapsanız bile, en azından pencereyi hafifçe aralamayı akıl etmelisiniz.

Vücut simlerinden ebediyen kurtulmanızı istiyor

%52 Erkekler, kozmetik eşyalarınızı simlerden arındırmanızı istiyor. Kızlarla dışarı çıkarken bir miktar sim uygulamanızda bizce sakınca yok ama erkek arkadaşınızlayken daha doğal ürünleri tercih etmenizde fayda var. Antropolog Uonel Tiger, erkeklerin sağlıklı görünümlü kadınları çekici bulduklarını belirtiyor. Sim yerine, bir miktar mat bronzlaştırıcıyı uygulayarak daha natürel bir parlaklık elde edebilirsiniz.

Onu en çok korkutan şey nedir? Onun Yanında Sivilcenizi patlatmanız!

Bu insanın doğasında olan bir davranış. Ne zaman kendimizle ilgili bir problem olduğunu hissetsek onu olduğundan daha çok büyütürüz. Ancak sivilceyi sıkmak, onu daha ilgi çekici bir hale getirir. Eğer çıkan sivilceyi siz erkek arkadaşınıza göstermezseniz, çok büyük ihtimalle fark etmeyecektir. McCulloch, sivilcenin üstüne bir miktar kapatıcı uyguladığınızda, rahatsız olup fazla tahrik olmayacağınızı belirtiyor.
Ayrıca erkeklerin yüzde 28’i, sizi kirpik kıvırıcısı kullanırken gördüklerinde tüylerinin diken diken olduğunu belirtiyor :))

7 thoughts on “Erkekleri Etkileyen En Önemli Bakım ve Güzellik Tüyoları

  1. Bi erkekde en önem werdiqim şey qiyinişidir.Giyinişi qüzel olsun, çok yakışıklı olmasada olur 🙂

  2. bunlar dogru cunku hepsını yapıyorum… ilk sevgilimdi şimdi kocam oldu 🙂 dusun bi insanı kendıme ne kadar bagladımm ee kadın olmanın farkı bu olsa gerek gercekten cok işe yarıyo tavsiye ediyorumm ama birazda kadının elinde herşey.. bi erkeği aşık etmekte onu kendinden uzaklastırmakta kullanın bayanlar cazibenizi kendinizi keşfetin..

  3. bunları dikkate alıcam etkilemem gereken bir erkek var çok teşşekürler 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.