Bana Hangi Saç Modeli Gider Hangi Saç Modelini Yaptırmalıyım Diyenlere Saç Modeli Önerileri -Yüze Uygun Saç Modeli Önerileri

“Bana Hangi Saç Modeli Gider Hangi Saç Modelini Yaptırmalıyım?” Diyenlere Saç Modeli Önerileri,Yüze Uygun Saç Modeli, Hangi Yüze Hangi Saç Modeli?

Yüze Göre Saç Modelleri

Yeni sezonda saçlarınızı değiştirmek istiyorsanız yüzünüze hangi modelin gideceğini bu önerilerle kolayca tespit edebilirsiniz. Aynı zamanda hangi saç modelinin hangi avantaj ve dezavantajlara sahip olduğunu da öğreneceksiniz.

Omuzlara kadar kısaltılmış saçlar

Omuzlara kadar kesilen saçlar kadınlara soylu bir görünüm veriyor. Saçlarınız dalgalı, kıvırcık ya da kabarıksa omuz hizasından daha kısa bir kesimi asla düşünmeyin. Saçlarınıza verdirdiğiniz katların önde değil arka tarafta olmasına dikkat edin. Özellikle omuzlar geniş, yüz uzunsa bu kesim çok yakışabilir.

Maskülen Küçük erkek çocuğunu andıran kesimin en bilinen örnekleri Rihanna ve Katie Holmes.. Minyon yüz hatlarına sahip kadınlara önerilen bu kesim, kızıl ve kahve renkli saçlara da çok yakışıyor. Yüz hatları belirgin oval ya da kare olanlara da oldukça yakışan model için yüz şekli çok önemli..

Kahküller Sert ifadeli kadınların yüz hatlarını yumuşatan kahküller en fazla kaş altına kadar kesilirse hoş görünüyor. Uzun üçgen kahkül gözleri vurgular. Koyu renkli saçlarda kahkül çok belirgin olmayabiliyor, gölge ya da bakır balyajlar uygulanan saçlarda daha dikkat çekiyor.

Bob

Yuvarlak yüzlü kadınlar dışında genellikle her yüz ve saç tipine uygun bu kesim, daha çok minyon yüzlü kadınlara öneriliyor. Bob kesim için güzel bir vücuda sahip olmanız gerek yoksa size biraz kilolu gösterebilir. Kare, yuvarlak yüze ve keskin hatlara sahip kadınlara yine de önerilmiyor.

Uzun ve dalgalı Saçları seyrek olan her kadına yakışan bu modeli genellikle sarışınlar tercih ediyor. Uzun ve dalgalı saçlara sahipseniz sürekli kestirmenize gerek yok, aralardaki katlar saçınıza farklı bir görünüm katabilir. Saç ayırma ise yüz şekline göre yapılmalı. Uzun ve dalgalı saçlar uzun yüzlü kadınlara daha çok yakışıyor. Saçların arka ve ön kısımlarına uçlarda kat uygulanarak bu kesim gerçekleştirilebiliyor. Minyon yüzlü kadınlara ise çok uzun saç pek önerilmiyor.

Bana Hangi Saç Modeli Gider Hangi Saç Modelini Yaptırmalıyım Diyenlere Saç Modeli Önerileri Saç Modelleri Çeşitleri Yüze Uygun Saç Modeli Hangi Yüze Hangi Saç Modeli Yuvarlak Yüze Hangi Saç Modeli Gider OVAL YÜZE HANGİ SAÇ MODELİ GİDER UZUN YÜZE HANGİ SAÇ MODELİ GİDER ÜÇGEN YÜZE HANGİ SAÇ MODELİ GİDER TERS ÜÇGEN YÜZE HANGİ SAÇ MODELİ GİDER KARE YÜZE HANGİ SAÇ MODELİ GİDER

5 yorum

Yorumlar kapatıldı.