aldatan kadın nasıl anlaşılır (kadının aldattığı nasıl belli olur?)

aldatan kadın nasıl anlaşılır (kadının aldattığı nasıl belli olur?)

Şimdiye kadar hep erkeklerinkini okuduk, yazdık. Erkeğin aldatanı nasıl olur, neresinden anlaşılır diye… Yok işte, suçluluk duygusundan manasız hediye almalar, telefon kapatmalar, mesajlar falan…

Hatta daha derin ayrıntılar…

Zaten öyle çok yazıldı çizildi ki, onlar da nasıl yakalanacaklarını anladı. Daha dikkatliler şimdi. Gizledikleri yetmiyor birde yakalandıklarında bile suçu inkar edenleri hatta o anda bile karşı tarafı suçlu duruma düşürmeye çalışanları az değil.. Bu günahlarına arkadaşlarını ortak edip yalancı şahitlik yaptıranları da var bu tiplerin. Neyse zampara erkekleri geçelim konumuz zampara kadınlar..

Ama konu kadın olunca… Aldatan kadın.

Kimse bunun üzerinde fazla durmadı.

Çünkü şöyle bir şehir efsanesi var; kadın aldatacaksa iyi aldatır. Yani kimse anlamaz.

İkinci efsane ise, kadın sevince aldatır ve zaten o zaman da boşanır.

Hııı….

Siz öyle sanmaya devam edin.

Siz öyle sanarken kadınlar…

Hem de sizin yatağınızda…

Yani bazıları…

Bir kısmı ya da azınlık diyelim şuna…

İşte onlar da, sandığınız gibi yani o şehir efsanelerindeki gibi değiller.

“Kocam, evim yerinde dursun, ben biraz havalanıp geleyim” diyen kadın sayısı sandığınız kadar az değil.

Ayrıca onların da açıkları vardır.

“Neden?” derseniz…

Mükemmel cinayet niye yoksa ondan…

KAYMA…

DUYGUSAL KAYMA…

“Şimdi size aldatan kadını neresinden anlarsınız” ı anlatacağım.

Aldatma nasıl anlaşılır?

Radikal Gazetesi’nde Hatice Yaşar’ın yazı dizisinde okudum. Psikiyatrist ve evlilik terapisti Doç. Dr. Armağan Samancı orada anlatmış.

 “Erkeklerin, aldatıldıklarında bunu fark edebilecek duygusal algıları yok. (çünkü empati yapamıyorlar) Toplumsal olarak kadın aldatmaz diye temel bir bulgu da var. Bu, kadının aldatmasını kolaylaştırıyor. (erkek kadının hislerini anlamak için çaba sarf etmediğinden neler olup bittiğini gözden kaçırıyor)”

Yani, demek ki aslında kadınlar da açık veriyor. Veriyor da..

Bunu anlayacak algı yok! Yokmuş yani. Alın işte doktor söylüyor… Ben değil. Erkek kadını anlamaya çalışsa, kadının onun üzerine düştüğü gibi empatik yaklaşsa durumu çakacak. Ama kadını anlamaya çalışmadığı için aldatıldığını dahi çoğu erkek gözden kaçırıyor.

“Kadının duygusal kayması internet, MSN, telefon üzerinden olabiliyor.”

Demek ki tıptaki adı kayma…

Duygusal kayma…

Ve işte o an…

“Aldatan kadın aniden mutlu olmaya başlıyor. Çünkü bu yeni ilişkiden enerji alıyor, kendini daha güzel hissediyor, kendine güveni artıyor” Yani aldatan kadını neresinden anlıyoruz?

Davranışlarındaki umarsızlık ve boşvermişlikten.

Mesela; aniden kocasını sıkmamaya başlar. Kıskançlığı, pasif kontrolleri kalmaz. Hatta adamın akşamları arkadaşlarıya dışarı çıkmasına karışmak bir tarafa, onu buna teşvik eder. Yalnız tatil yapmasına bile karışmaz.

Ama adamlarda, algı yok ya, “Artık pes etti. Benimle uğraşmıyor, rahatladım” diye düşünürler 🙂 Seven ve aşık olan insan “kıskanır”… Ki sizi yalnız tatile göndermek şöyle dursun bir başkasına göz ucuyla bakmanız bile onu çileden çıkartır… Bunların doğruluğu 2 x 2 = 4 misalidir, bunu bir kez daha hatırlatmakta yarar görüyorum beyler 😉