Gelinlik ve Düğün Ortamı

GELİNİN FİZİĞİ, DAMADIN FİZİĞİ, DAMADIN DAMATLIK TARZI VE STİLİ, DÜĞÜN AMBİYANSINA UYGUN NİTELİKLERDE GELİNLİK TAVSİYELERİ

1.  Düz karınlı ve küçük göğüslüyseniz düz kesimli zarif ve adeta kuğu gibi görüneceğiniz bir gelinlik seçebilirsiniz.
2. Göbeğinizden şikayetçi olmanız durumunda A-tipinde gelinlikler uygundur.
3. Sırtınızın güzelliğine inanıyorsanız, sırtı bele kadar açık olan sırt dekolteli bir gelinlik seçebilirsiniz.
4. Kısa boylusanız önü V-kesimli bir gelinlik boyunuzu olduğundan uzun gösterir.
5. Uzun boylu iseniz etek boyları çok kısa olmadan her model yakışır. Uzun boyluların kısa etekli gelinlikler gelini leylek gibi gösterebilir.
6. Kısa boyunluysanız önerimiz saçlarınızı toplamanız olacaktır. Çünkü kısa boylu gelinlerde açıkta bırakılan saçlar boyu daha da kısa gösterecektir. Minyon tipli kişilere kısa saç modellerinin tavsiye edilmesi de bu yüzdendir.
7. Uzun boyunluysanız saçlarınızı açık bırakmalısınız. Saçlarınızı toplarsanız upuzun ve dümdüz görünürsünüz, çok garip bir görüntü ortaya çıkabilir.

Gelinlik modelinizi seçerken fiziğiniz, karakteriniz, hayat görüşünüz hatta düğün ambiyansı (düğün ortamı, düğün mekanı) dikkate alınarak uygun tarzı belirlemelisiniz.

Gelinlik modeli belirlerken damat adayı ile yan yana durduğunuzdaki fiziki görünüm uyumunu da dikkate almalısınız.

Gelinlik tarzınızı belirlerken mevsimi mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Bahar gelinlikleri; cıvıl cıvıl çiçekli, ince kumaşlar, uçuşan tüller, hafif renkli süslemelerden oluşabilir. Yaz gelinliklerinde; ince tüllü kumaşlardan, çiçek aksesuarlı, straplez dekolte üstlü gelinlikler tercih edilebilir. Sonbahar gelinlikleri; daha romantik, soft bir hava vermeli, dantel ve krem rengi ağırlıklı olabilir. Kış gelinlikleri; kumaş tercihleri saten, tafta, ziberlin olabilir. Kış gelnliklerinde biraz daha ışıltılı ve pırıltılı gelinlikler tercih edilebilir.

Gelinlik alırken mümkünse katalogdan model seçerek değilde, üstünüzde deneyip beğenerek karar vermenizde fayda vardır. Yakın çevreden ya da mankenlerin üzerindeki gelinliklerden etkilenmek yerine uzman kişilerden ve zevkli stil sahibi arkadaşlarınızda fikir almak daha doğru ve sağlıklı tercih yapmanızı sağlayabilir.

SİZİ EN GÜZEL GÖSTERECEK GELİNLİK, VÜCUDUNUZA VE STİLİNİZE UYGUN OLAN GELİNLİKTİR… VÜCUT TİPİNİZE GÖRE GELİNLİK SEÇMEK EN ÖNEMLİ AYRINTIDIR..

Hayatınızın en büyük ve en özel gününde, en güzel ve hoş bir şekilde görünebilmenizin sırrı vücut şeklinize uygun bir gelinlik seçmenizdedir.

Gelinlik seçme anı zordur ama paniğe kapılmayın, çünkü yalnız değilsiniz. Yanınızda bu özel ve zorlu anda mutluluktan gözü yaşlı anneniz ve/veya en yakın arkadaşlarınız var. Fakat aşırı heyecanlanıp, nasıl bir gelinlik seçeceğinizi bilmeden butiğe girmeyin. Nasıl bir model istediğinize dair fikirler biriktirin ve gelinlik seçimine öyle başlayın. Mümkün olduğunca vücut tipinizi çok iyi tanıyıp kendi vücut tipinize yakışan, kendinizi güzel ve mutlu hissettirecek gelinliği tercih edin.

KUM SAATİ VÜCUT TİPİNDEKİ GELİNLERİN FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ VE KUM SAATİ VÜCUT TİPİNE SAHİP GELİNLER İÇİN GELİNLİK MODELLERİ

Klasik kadın formuna sahipsiniz. Biçimli bir vücudunuz var ve belinizin ince hatları belirgin. Elbisenizin alt tarafı ile üst tarafının ölçüleri aynı ve omuzlarınız basenlerinizle aynı orandadır.

Övünülecek yanlarınız: Harika bir kum saati tipinde vücuda sahipseniz, kadınsı kıvrımlarınızı ön plana çıkartın.
Gizlenmesi gereken yanlarınız:Pek yok. Problemli olduğunu düşündüğünüz bölgeyi danteller ve boncuklarla detaylandırıp rahatlıkla gizleyebilirsiniz.
Sizin için en uygun dekolte: Hoş bir kadın silueti yaratmak için straplezi tercih edebilirsiniz. Böylece bedeninizin üst tarafıyla alt tarafı arasında ideal bir denge yaratırsınız. Basen ve kalça bölgesindeki kıvrımlarınızı gizlemek istiyorsanız, kolda bazı detaylar ekleyerek alt ve üst arasında orantıyı sağlayabilirisiniz.
Size uygun etek modeli: Balık kuyruğu ve A kesimi etekler, kum saati şeklindeki vücüda sahip olan gelinlerde büyüleyici durur. Bu tarz etekler, adeta göğüs, bel ve kalçanın tamamlayıcısı olarak tasarlanmıştır.
Size en uygun gelinlik modeli: İnce belinizi sergileyin ve asla seksi kıvrımlı bir figür görüntüsünden korkmayın. Korseli balık kuyruğu şeklindeki model üzerinizde nefes kesici görünür. Kıvrımları kuvvetlendirir ve bedeninizin alt ve üstü kısmını dengeler.
Uzak durmanız gereken modeller: Grek tipi ya da düz bir gelinlikten kaçının. Altın kural, bel kısmının üzerinize oturmasıdır.

ozgu-namal-minyon-tipli-kadinlar-minyon-kizlar-icin-gelinlik-modelleri-minton-tip-fiziksel-ozellikleriMİNYON TİPLİ GELİNLERİN FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ VE MİNYON TİPLİ GELİNLER İÇİN GELİNLİK MODELLERİ

Küçük ve hafif kıvrımlı zayıf bir bedene sahipsiseniz:

Övünülecek yanlarınız: Her zaman narin bir görünüme sahipsiniz. Bu yüzden süslü püslü ve fırfırlı ağır gelinlikler giyinmek yerine şık ve sade bir gelinlik size daha çok yakışır.
Gizlenmesi gereken yanlarınız: Küçük bedeninizi daha da kısa göstermeyecek ve daha uzun bir izlenim verebilecek olan bir gelinliğe ihtiyacınız var.
Sizin için en uygun dekolte: Daha uzun bir görüntü vermek için boyundan askılı olan gelinlikleri tercih etmelisiniz. Bu tarzlar boyundan yukarı doğru gelinliğin devam etmesini sağlayarak boyu uzun gösterir.
Size en uygun etek modeli: Grek tipi çizgiler kısa boylu gelinler için idealdir, kabarık olmayan etek modelleri tercih etmeliler gelinliğin eteği kabarık oldukça boyu daha basacak ve kısa gösterecektir.
Size en uygun gelinlik modeli: Minyon vücut yapısına sahip olan gelinler için her şeyi sade tutmak her zaman avantajdır. Kumaş seçimlerinde kalın kumaşlardan ağır, kalın tafta ve satenlerden kaçınmalılar. Olabildiğince ince kumaşlar organze, şifon, tül kumaşlar tercih etmeliler.
Uzak durmanız gereken modeller: Bedeniniz ne olursa olsun gelinlik üstünüze otursun. Büyük kabarık eteklerden kaçının bunlar sizi toplu ve daha kısa gösterecektir. Yüksek topuz ve yukardan takılan büzgülü kabarık duvaklarla boyunuzu daha uzun gösterebilirsiniz.

maria_sharapova-atelitik-vucut-fiziksel-ozellikleri-atletik-vucutlu-bayanlara-gore-gelinlik-modelleriATLETİK VÜCUT TİPİNDEKİ GELİNLERİN FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ VE ATLETİK VÜCUT TİPİNDEKİ GELİNLERE UYGUN OLABİLECEK GELİNLİK MODELLERİ

Dar ve dik kalçalara ayrıca geniş omuzlara sahip bir fiziğe sahipsiniz.
Bel detayınız çok belirgin değil ve küçük göğüsleriniz var. İnce kalmak için çok çaba göstermenize gerek yok.
Övünülecek yanlarınız: Manken gibi ince ve uzun bir fiziğiniz varsa, gıpta edilecek vücudunuzu sergilemeniz için bir gelinlik seçmeniz hiç de zor değil.
Gizlenmesi gereken yanlarınız: Omuzlarınıza ekstra genişlik katacak detaylardan kaçının.
Sizin için en uygun dekolte: Üst tarafınız biraz fazla geniş olduğu için, omuzlardaki detayları olabildiğince az tutun ve sade bir yaka modeli tercih edin.
Size en uygun gelinlik modeli: Denizkızı modelindeki gelinlikler üzerinizde harika durur. Buna alternatif olarak gelinliğin hatlarını sade ve modern tutabilirsiniz. Yalın bir gelinliğin içinde rahatsanız kendinizi aşırı kadınsı görünmek zorunda gibi hissetmeyin. Unutmamak lazım gelinlikle saf ve masum görüntü her zaman daha hoş durur.
Uzak durmanız gereken modeller: Atletik bir vücut yapısına sahipseniz, bir çok modeli giyebilirsiniz. Bu yüzden ne tür gelinlik tarzlarından uzak durmanız gerçekten sizin kişisel zevkiniz ve kararınıza bağlıdır.

ARMUT VÜCUTLU GELİNLERİN FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ VE ARMUT VÜCUTLU GELİNLERE UYGUN OLAN GELİNLİK MODELLERİ

Vücudunuzun üst tarafı dar, basenleriniz geniş ve biçimli. Göğüsleriniz küçük ya da orta büyüklükde. Genelde basen ve kalça bölgesinden kilo alıyorsunuz.
Övünülecek yanlarınız: Vücudunuzun kadınsı kıvrımlarını vurgulamadan en iyi şekilde yararlanın.
Gizlenmesi gereken yanlarınız: Alt tarafınızdaki geniş görüntüyü hoş bir stille ve dikkat çekecek aksesuarlarla dengeleyin.
Sizin için en uygun dekolte: Dekoltesi ince detaylarla süslenmiş bir gelinlik sizin için harika bir seçim olabilir. Mesela yakadaki detaylar göğüs dekoltenize ve vücudunuzun üst kısmına dikkat çekmenizi sağlar.
Size en uygun gelinlik modeli: A kesimi etekler, özellikle armut tipi vücuda sahip olan gelin adayları için idealdir. Gelinliğin üst tarafı, bedene sıkı sıkı otururken, kabarık olması için eklemeler yapmaya gerek kalmadan etek basenlerden aşağı doğru genişler. İnce bir üste ve geniş basenlere sahipseniz, belinize oturan etek tarzlarını da alternatif olarak deneyebilirsiniz.
Uzak durmanız gereken modeller: Basen bölgenizi daha geniş gösterecek kıvrımlardan, yüksek belli düz ya da verev kesimlerden, balık ve deniz kızı çizgilerdeki gelinliklerden uzak durun.

ELMA TİPLİ DOLGUN YUVARLAK HATLI GELİNLERİN FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ ELMA TİPLİ DOLGUN YUVARLAK HATLI GELİNLERE YAKIŞACAK UYGUN OLAN GELİNLİKLER

Bedeninizin üst kısmı, altına göre daha geniş, büyük dolgun göğüslere ve genelde karın bölgesinden kilo almaya meyillisiniz.
Övünülecek yanlarınız: Harika göğüs dekoltenizde boynunuzu sergilemekten çekinmeyin.
Gizlenmesi gereken yanlarınız: Karın ve bel gibi sıkıntılı bölgelerinizde ekstra dikkat gösterip ince gösteren çizgiler tercih edin.
Sizin için en uygun dekolte: Sizin göğüs dekolteniz diğer vücut tiplerine göre çok daha hoş bir görüntü vereceği için kapalı modellerden uzak durun omuz yuvarlaklığınızı vurgulayan ama kollardaki hafif topluluğu kapatan aksesuar ve kol uygulaması ile derin V yakalar sizin için ideal dekolte tipidir. Yuvarlak yaka dekolte şekillerinden uzak durmalısınız.
Size en uygun etek modeli: Kıvrımları ve karın bölgenizi vurgulayan etek modellerinden kaçının, grek tipi etekler , A tipi tek parça kulptan açılımlı gelinlikler vücudunuza harika bir şekilde oturur.
Size en uygun gelinlik modeli: Kulptan açılımlı tek parça boydan inen bir gelinlik modeli , 6 parçadan oluşan kulplu kesimli, yumuşak kumaşlar dantel detaylarla hatların gizlenmesi üst kısma uygulanan birkaç ışıltı ile göz yanılsaması ile çok hoş bir gelin olabilirsiniz.
Uzak durmanız gereken modeller: Dar oturan deniz kızı tarzındaki gelinlikler, enine drapeli çizgili gelinlikler, kat kat volanlar ve belden kabarık gelinliklerden şiddetle kaçının.