İSMEK Paris’i Zorlayacak :) İSMEK Renkler ve Yansımalar Defilesi

İSMEK Paris’i Zorlayacak 🙂 İSMEK Renkler ve Yansımalar Defilesi

İSMEK’in İstanbul’u anlatan, “İstanbul Renkler ve Yansımalar” defilesi göz kamaştırdı. İSMEK kursiyerleri, usta öğreticileri ve branş rehberlerinin çalışmasının eseri olan muhteşem defile, izleyenlerden büyük alkış aldı.

İSMEK (İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları) İstanbul’u podyumlara taşıdı. İSMEK kursiyerleri, usta öğreticileri ve branş rehberlerinin altı aylık çalışma sonuncunda ortaya koydukları “İstanbul Renkler ve Yansımalar” adlı defile göz kamaştırdı. Haliç Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve sunuculuğu Ayşe Egesoy’un üstlendiği muhteşem defile, siyaset ve sanat dünyasını bir araya getirdi.

Haliç’in eşsiz manzarasının da eşlik ettiği defile, aralarında Ece Gürsel, Hande Subaşı, Tuğçe Güder, Özge Ulusoy ve Tuba Karaca’nın da bulunduğu 16 manken tarafından sunuldu. Danışmanlığını ünlü modacı-tasarımcı Erol Albayrak’ın, kareografisini ise Uğurkan Erez’in üstlendiği 60 parçalık İSMEK defilesi, dünden bugüne İstanbul’u yansıttı.

Defilede, Bizans Dönemi’nden başlayıp, Anadolu ve Osmanlı Kültürleri ile doruk noktasına çıkarak birçok farklı kültüre ev sahipliği yapan İstanbul anlatıldı. “Renkler ve Yansımalar” defilesinde; altın sırmalı, işli ve çini desenleri ile bezeli kaftanlar, ebru desenli ipek şifonlar, modern tarzda stilize edilmiş saray kıyafetleri, batik boyama kumaşlar ile kombine edilen Lale Devri kostümleri, koleksiyonun en göze çarpan parçaları olarak öne çıktı. Hande Subaşı’nın defile sonunda giydiği gelinlik de sadeliği ve zarafeti ile büyük alkış aldı.