İstanbul’da ucuz halı koltuk stor perde yıkayan yerler sizin için araştırdık

Halk arasında mayt yada mite olarak bilinen böceklerin gerçek ismi akardır. Akarlar o kadar küçük bir böcek türüdür ki onları gözle görmek imkansızdır. Bu böcekler her türlü ortamda yaşarlar ve sayıları bir ay gibi kısa bir sürede milyonlara ulaşır. Koltuk ve yataklarımızda bulunan akarların varlığını en iyi el ve ayaklarımızda oluşan aşırı derecedeki kaşınmadan anlayabiliriz. Bu kaşınma sonucu el ve ayaklarımızda mor renkte yaralar oluşabilmektedir.

Koltuk yıkamanın püf noktaları

  • Kir ve toz oluşumunu önlemek için koltuğunuzu düzenli olarak elektrikli süpürgeyle süpürün.

  • Temizlik ürünlerini, gereğinden fazla kullanmayın. Deri koltuklar için buna özellikle dikkat edin

  • Koltuk döşemeniz çıkabilir türden değilse, buharlı temizleyici de kullanabilirsiniz. Ancak temizleyicinin koltuk kumaşınızın cinsine uygun olmasına ve üreticinin kullanım talimatlarına uymaya dikkat edin.

Halı Yıkama İşlemi nasıl gerçekleşir işte aşamaları:

Halı yıkama işlemi birkaç aşamadan oluşmaktadır. Yıkama işlemi halıların türlerine göre farklılık gösterebilir. İlk aşamada toz alma veya toz silkme işlemi yapılır. Toz alma işlemi Halı Yıkama firmamızda özel tasarlanmış toz silkme makinalarıyla yapılmaktadır. Bazı hassas halılar bu işleme tabii tutulmayabilir. Toz silkeleme işleminden sonra halılar yıkama havuzlarına alınır.

Havuz adından da anlaşılacağı gibi içi suyla dolu özel yapılmış bekletme alanlarıdır. Havuzlara alınmasının nedeni halılarda zamanla katmanlaşmış leke veya kirlerin yıkamadan önce yumuşamaya yüz tutmasıdır. Sonra halılar havuzlama aşamasına alınır.

Havuz sırasında havuza katılan deterjanlar, yumuşatıcılar ve temizleme ilaçları sayesinde kirlerin ve lekelerin yumuşaması ve yıkama aşamasında en yüksek çözümün amaçlanmaktadır. Daha sonraki aşama ise halıların asıl yıkama işlemidir. Bu aşamada ise halılar halı yıkama fabrikaları tarafından kullanılan yıkama makinalarının özelliklerine göre yarı yada tam otomatik halı yıkama makinaları olarak değişiklik göstermektedir. Halı Yıkama fabrikamızda kullanılan makinalar son teknoloji ürünü tam otomatik makinalardan oluşmaktadır. Yıkama işleminden sonra halıları sıkma ve kurutma işlemine geçilir.