kısa boylular nasıl giyinmeli?

uzun maksi maxi elbiseler 2011 elbise modelleriMinyon tipli kadınlar nasıl giyinmeli, hangi kıyafetlerden, kesimlerden, kumaş desenlerinden ve ayakkabılardan uzak durmalı, bel çevresini daha ince göstermek için hangi aksesuarlardan faydalanmalı? 2011 ilkbahar yaz modasına uygun “kısa boylular nasıl giyinmeli” , “minyon kadınlar nasıl giyinmeli” önerilerime bir göz atın.

kısa boylular nasıl giyinmeli

1. düşük bel pantolonlar: Göbek ve bel çevresindeki fazlalıkları gizlemek, boyunuzun olduğundan daha kısa görünmesini engellemek için skinny ve düşük bel pantolonlardan uzak durmanızı öneriyorum.
2. yüksek bel pantolonlar: Pantolon seçiminde yüksek bel ve boru paça kesimler vücudunuzun orantılı görünmesini sağlayacaktır.
3. beli daha ince göstermek: Belinizin daha ince görünmesini sağlamak için elbise, etek gibi parçalarda kalın kemer ya da kemer detaylı modelleri tercih edebilirsiniz. Kalın kemerler hem bulunduğumuz dönemin modasına uygundur hem de vücudunuzun genel hatlarıyla uyumlu görünmesini sağlar.
4. yüksek topuklu ayakkabılar: Tüm vücut boyunuzla birlikte bacak boyunuzun daha uzun, kalçalarınızın daha dik görünmesi için yüksek topuklu ayakkabılardan faydalanabilirsiniz. Topuklu ayakkabı giyerken zorlanıyorsanız; platform topuklu ayakkabılara yönelebilirsiniz.
5. dolgu topuklu ayakkabılar: 2011 modasının öne çıkan ayakkabı modelleri arasında yer alan dolgu topuklu ayakkabılar daha uzun görünmenize yardımcı olurken gün boyunca rahat hissetmenizi sağlar. Vücut tipinizi göz önünde bulundurarak zarif dolgu topuklu ayakkabılar giymelisiniz.
6. çiçekli elbiseler: Hem vücut yapınıza hem yaşınıza hem de bulunduğumuz dönemin modasına uygun olarak küçük çiçek desenleri diz üstü ya da ayak bileği hizasında elbiseler harika olacaktır!
7. uzun maksi elbiseler: 2011 yaz modasının popüler modellerinden uzun elbiselerin tek renk olarak seçip renkli ve yüksek topuklu ayakkabılarla kombinleyerek muhteşem görünebilirsiniz.
8. etek boyu seçimi: Bacak boyunuzun daha kısa görünmesini önlemek için elbise, etek, şort gibi parçalarda diz altı hizasından kaçınmalısınız. Bu tür orta boy kıyafetler bacaklarınızın daha kısa görünmesine neden olur.

1984 doğumlu, 1,46 boyunda, 47 kilo olan bir kızım. Birkaç sene önce 10 kg kadar zayıfladım. Yuvarlak yüzüm inceldi, gamzelerim yok oldu. Erkek arkadaşım ısrarla kilo almam gerektiğini söylüyor. Belim kalınlaştı ve göbeğim çıkmaya başladı. Sizin fikriniz benim için çok değerli. Minyon çıtı pıtı bir kız iken, erkek arkadaşım mutlu olsun diye istediği gibi 50 Kg olma yolunda ilerlemeli miyim? Yoksa kendi beğenim her zaman daha önemli böyle mi kalmalıyım?Hafif yüzüm toparlandı ama çok hafif bunu seviyorum ama vücudumdaki fazla kg görüntüsü beni mutlu etmiyor.Sizden olmam gereken kilo ve giyim tarzımla ilgili birkaç öneri rica edeceğim.

Kilo alma konusunda sorularınızla ilgili uzman bir diyetisyenle görüşmenizi öneriyorum. Size özel boy-kilo oranı değerlendirmesi ve yaşam tarzınıza uygun beslenme önerileri sayesinde hem istediğiniz ölçülerde hem de daha sağlıklı bir vücuda sahip olacağınızı düşünüyorum.Kendinizi sevmeniz ve olduğunuz gibi kabul edip yine kendi isteğiniz doğrultusunda eksiklerinizi gidermeye çalışmanız daha mutlu olmanızı sağlayacaktır.