Sanal Seks ve Sanal Seksin Yol Açtığı Ahlâki Psikolojik Ailevi Problemler Üzerine

Sanal Seks ve Sanal Seksin Yol Açtığı Ahlâki – Psikolojik- Ailevi Problemler Üzerine

Gelişen iletişim teknolojileri insanların iletişim kurmaları için farklı alternatifleri de onlara sunmaya devam ediyor. Bunun birçok alanda faydalı görüldüğü muhakkak. İnsanlar kendilerinden kilometrelerce uzaktaki bir başkasıyla iletişime girebilmekte ve hatta hiç tanımadığı bu insanla sevinçlerini sıkıntılarını ve hatta projelerini paylaşılabilmekte. Bunun ne mahsuru var diyebilirsiniz. Evet bu masum durum aslında zararsız ancak iletişimin içine cinsellik boyutu girince hem sosyal hem de psikolojik sorunlar yaşanmaya başlıyor.

Karşınızdaki insanı görmediğinizden onu Afrodit gibi de hayal edebilirsiniz. Mastürbasyon ve diğer fantezilerinizle doyuma ulaşabilirsiniz. Bu durum sanal ortamda olduğu içinde buna sanal seks dedim. Ancak bunu deneyip sonra cinsel yaşamında aynı hazzı alamayan kişilerde sertleşme uyarılma ve orgazm sorunu yaşanabilir ve sonrasında da tedavilerinin de oldukça uzadığı konusunda psikiyatristlerin görüşleri vardır..

Sanal sekste aldatma sayılır mı?

Bu tartışılan bir şey ama sanal yapılan şeylerin bir kısmı da bir süre sonra gerçek yaşama taşındığından sorun çıkabilmekte ve eşler arasında geçimsizlikler görülebilmektedir. Sadece mesajlaşmaların yakalanması ile dahi eşler arasında ortaya çıkan sorunların da evlilik sorunları olarak karşımıza çıktığını görmekteyiz.

Bu anlamda sanal mesajlaşmalar, kaçamak telefon görüşmeleri vs. de evlilik huzurunu, eşler arası saygı ve bağlılığı kökünden kurutan bir davranış biçimi olmaktadır. Haklı bir boşanma sebebidir.

Bu konuda henüz ciddi bir çalışma yok ancak sorunlar arttıkça bu konuda sıkıntılar yaşanmaktadır. Yapılacak çalışmalarla da sorunun çözülebileceğini umuyorum. Doğal yaşamdan kopmaya başladığımız son yıllarda eğer sekste sanal olacaksa vah halimize. Bence siz denemeyin.

kaynak: cinselsorunlar  düzenleme: kadinsoruyor.abidinderki.com

SANAL SEKS SANAL ALDATMALAR KONUSUYLA İLGİLİ DİĞER YAZILAR

SANAL SEKS SANAL ALDATMALAR EVLİYİM AMA MÜSAİTİM HABERİ

KADIN ERKEK İLİŞKİLERİ ÜZERİNE

ARKADAŞLIK VE SANAL SOHBET SİTELERİNDE EŞLERİNİ ALDATAN EVLİ ERKEKLER VE EVLİ KADINLAR ÜZERİNE BİR YAZI