yüz tipine göre gelin saçı seçimi nasıl yapılır?

yüz tipine göre gelin saçı seçimi nasıl yapılır

vintage gelin saçlarıDüğün mevsimi yaklaşırken eminim damatlardan fazla gelin adayları heyecanlanıyor çünkü; gelinlerin cilt bakımı, gelin makyajı, el çiçeği, ayakkabısı, gelinliği, nedime kıyafetleri vs. derken düşünmesi gereken birçok detayı var.. o güzel günde gelinin kendini iyi hissetmenizi sağlayacak ve fotoğraflara kocaman gülümsetecek en önemli güzellik detaylarından birisidir gelin saçı. gelinin beğenmediği ve istediği gibi olmayan gelin saçı modeli düğün gününü/gecesini mahvetmeye yetecek tek bir sebeptir.

Düğün hazırlıklarınız bitti bitecek, nikah şekerleri tamam, düğün salonu ya da mekanı on numara, gelinliğiniz şahane yani nikaha çok az kaldı ve herşey perfectto.. Gelinlik provalarında oldukça mutlusunuz aynada gördüğünüz gelinden. gelinliğinize uygun yüksek topuklu gizli platformlu gelin ayakkabısını da buldunuz ohh ne güzel.. şimdi düşünmeniz gereken detaylardan biri daha var? unuttunuz mu yoksa gelin saçı modelinizi seçtiniz mi? düğün öncesi bakımladığınız ipeksi saçlarınız uzun ya da kısa çok güzel görünebilir. ama hala gelin saçınızı seçemediyseniz elinizi çabuk tutun derim çünkü düğüne birkaç gün kalaya bırakılmaması gereken önemli bir detaydır..

en güzel gelin topuzları 2014 en güzel gelin topuzları  kır düğünü için gelin saçı modellerigelin saçı modeli belirlerken öncelikle gelin saç modası dergilerini karıştırın, internetteki süslü gelin saç modellerini tarayın.. kafanıza outran ve yüz tipinize de uyan bir saç modeli için sevdiğiniz kuaförlerden fikir alın (kafa ve yüz tipine, gelinliğe ve hatta damatlığün konsepti ve düğün mekanına uygun saçları tercih etmek de önemlidir..)

kuaföre giderken sevdiğiniz ve zevkine gerçekten güvendiğiniz dürüst yani güzelse güzel yakıştıysa yakıştı ama aksi ise çekinmeden söyleyebilecek bir yakınınız ile gidin.. işte yüz tipine uygun gelin saçı modelleri önerilerim..

yüz tipine göre gelin saçı seçimi nasıl yapılır?

* saç modeli seçerken mutlaka gelinlik, damatlık, düğün mekanı ve ambiyansına uygun bir modelde karar kılın . kır düğünü için gelin saçı modellerinde dağınık topuz, ince maşalı dağınık açık saç lar içinde minik kır çiçekleri ve papatyalar çok hoş bir seçim olacaktır. mesela düğün balo salonunda yapılacaksa vamp bir topuz ve göz alıcı bir taç uygun gelin saçıdır..

gelin topuzu modelleri

* kır düğünlerinde gelin saçları rüzgardan dağılabilir bu nedenle bu kriteri gözü önünde bulundurarak güzel bir taç, inci tokalar, minik çiçekler, boncuklar ve ışıltılı tokalar ile saçlarınızı hem sabitleyebilir hem de süsleyebilirsiniz.

* Saç modelinizi seçerken damadı unutmayın. Aranızda boy farkı varsa uzun bir topuz, topuklu ayakkabılarla birleşince sizi damattan çok daha uzun gösterecektir. Bu durumda başınızın arka bölümünde yapılacak bir topuz deneyebilirsiniz.

* Yüzünüzün yapısı da gelin başı modeli seçiminde önemlidir. İnce, uzun bir yüzde uygulanacak topuz modelinde yüze doğru bir tutam saç düşürülmesi gelinin yüzünü daha da uzun göstereceği için tercih edilmez. Toplu gelinlerde ise, yüzü ince göstermek için yüze yanlardan ve kulak arkasından saçlar çıkarılabilir.

* Gelin başında genellikle topuz tercih edilir. Ama siz klasik olmak istemiyor olabilirsiniz. Saçınız kısa olabilir. O zaman aksesuarlarla saçlarınızı renklendirerek çok güzel bir gelin başı yaptırabilirsiniz.

yüz tipine göre gelin saçı modelleri önerileri

Yuvarlak yüze hangi gelin saçı modelleri uygun: Yüzünüzün yuvarlaklığından şikayetçiyseniz biraz olsun inceltmek için saçınızın hacmini yüksek tutacak modelleri tercih edebilirsiniz. Kısa kestirmek bir çözüm olabilir. Ancak uzun kullanmak istiyorsanız topuz da iyi bir tercih.

Kare yüze uygun gelin saçları Dengeli bir yüz tipidir. Yüzdeki ifadeyi yumuşatmak için kahkül kestirebilir ya da şakaklarınıza inen saç tutamları yaptırabilirsiniz.

yüz tipine göre gelin saçı modelleri

Dikdörtgen yüzlere hangi gelin saçları gider: Kesim düşünüyorsanız çene kemiğini geçmeyecek şekilde olmalı. Şakak kemiğini örtecek şekilde kesimler ile dengeli, uyumlu saç modellerine sahip olabilirsiniz.

Ters üçgen yüz için gelin saçı modelleri hangileri: Kişileri enerji dolu gösteren bu yüz şekline düğün günü biraz güç katmak istiyorsanız, saçınızın yanlarını ve enselerini kısa kestirerek, saç tepesine hacim verecek modelleri tercih edebilirsiniz.

Üçgen yüz tipine uygun gelin saç modelleri: Bu tip yüz şekillerinde negatif olan yüz biçimini saçınıza verilecek pozitif enerji ile dengelemelisiniz.