zengin olmanın yolları

zengin olmanın yollarıBir web sitesi zengin olma şansı yüksek olan insanların ortak özelliklerini 10 maddede sıralamış…

Daily Beast sitesine göre, saç renginiz, kilonuz, boyunuz hatta lisedeki arkadaşlarınız maddi durumuzu etkiliyor.

zengin olmanın yolları

Site zengin olma şansı yüksek olan insanların ortak özelliklerini 10 maddede sıralamış… kolay zengin olmak için doğuştan bazı özelliklere sahip olmanız gerekiyor..

Yakışıklı erkekler,ortalama görünümlülere kıyasla %9 oranla daha çok kazanıyor. Çekici kadınların, sıradan görünümlü rakiplerine göre zengin olma ihtimali ise %4 daha fazla.

Boyda uzunluk, gelirde artışla doğru orantıda; ortalamadan uzun olanlar, %1,2 oranında daha varlıklı.

Zeka her şey değildir; IQ seviyesi ‘ortalama’ olanların zengin olma şansı, seviyenin altındakilere kıyasla sadece 1.2 daha fazla

Lise yıllarında popüler olanlar, sessiz ve geri planda kalan öğrencilere kıyasla %10 oranında daha çok para kazanıyor.

Nikahta keramet var; evlenmek ve evli kalmak gelirinizin % 77 oranında artmasını sağlıyor! Evlilik, aile bütçesine her yıl % 16 oranında artışı da beraberinde getiriyor.

Sarışınlar, kumral ve esmerlere göre %7 oranında daha çok para kazanıyor. Ayrıca sarışınların, eşlerinden %6 oranında daha iyi gelire sahip olduğuna dair bir iddia, ekonomi uzmanı David J. Johnston’ın araştırmasında yer alıyor.

Hiç sigara içmeyenler, tiryakilere kıyasla yüzde 50 oranında çok para kazanıyor.

Genç erkeklerde vücut kitle ensideksinde artış, gelirde % 8 azalmaya neden oluyor. Kadınlarda ise durum daha vahim; yağlanma kazandığınız paranın %12’sini götürüyor!

Aileleri üst sınıfta olan ve üniversite eğitimi alan çocukların % 54’ü, ileriki yaşlarda ekonomik açıdan sıkıntı çekmiyor. Fakir bir ailede yetişip üniversteyi bitirenlerin maddi refaha ulaşma oranı da % 84.

Daily Beast sitesinin hazırladığı habere göre, zengin olma şansı yüksek olan insanların çoğunun taşıdığı bazı ortak özellikler varmış. zengin olmak istiyorum İnanması güç gelebilir ama saç renginiz, boyunuz ve hatta medeni durumunuz bile bu etkenlerden biriymiş. Biz bu haberi çok beğendik ve siz mahmure.com okurlarıyla da paylaşmak istedik… zengin olmanın yolları