Hangi Gelinlik Hangi Geline Uygundur

gelinlik stilleri, gelinlik modelleri ve hangi gelinlik hangi geline uygundur yazısı.

GELİNLİK STİLLERİ – GELİNLİK TARZLARI

Seçeceğiniz gelinliğin stilini- tarzını belirleyen unsurların en başında sizin fiziğiniz, karakteriniz, düğünün yapılacağı mekan ambiyansı ve zevkiniz gelir. Seçilen doğru stildeki gelinlik ve siz düğün gününüzde muhteşem görünürsünüz. hangi gelinlik hangi geline uygundur?

volanli-volumlu-gelinlikler-gelinlik-modelleriRomantik Gelinlikler : Bu tarz gelinliklerin en önemli özelliği sade çizgilerde ama kendine özgü tarzda olmasıdır, uçucucu yumuşak aşağı doğru dökümlü inen etekler romantizmi tamamlar. Kumaşlar şifon ve ince dökümlü kumaşlardan oluşur. Bahar ve yaz gelinlerinin kır düğünleri için tercih edeceği romantik gelinliklerin aksesuarları da hafif bir duvak , hafif bir topuz ya da aşağı salınan saçlara uygulanan çiçek aksesuarları ve ele alınan doğal çiçeklerden gelin buketleridir.

vintage-gelinlikler-gelinlik-modelleriVintage Gelinlikler: İddialı modellerin olduğu bu grupta gelinlerimiz dişi ve çekiciliklerini sergileyebilirler. Tek parça vücuda oturan gelinliklerde etekler basene doğru oturup aşağı doğru dökümlü tarzda veya balık gibi vücudu saran modeller yer alır. Kumaş olarak dantellerin işlemeli kumaşların kullanıldığı bu gelinliklerde aksesuarlarda kendine özgü orjinal minik kep tarzları veya şık bir taç tarzı aksesuarla dantelli veya üzeri hafif işlemeli duvaklarla şıklık tamamlanır.

volanli-volumlu-gelinlkler-gelinlik-modelleriVolümlü Volanlı Gelinlikler : Düğün günü prenses gibi gelin olmak isteyen gelinlerimizin tercih ettiği bu stillerde etekler oldukça volümlü ve hareketlidir. Gelinliklerin eteklerinde volanlar, degajeler, toplamalar ile modeller iddalı ve hareketli olur. Aynı şekilde gelinliğin üst kısımları da bu iddialı çizgileri mükemmel bir biçimde tamamlar.Volümlü gelinlikler büstiyer-etek çalışması gibi olabilir, iki parça gelinlikler daha çok tercih edildiği gibi tek parça kabarık gelinliklerde modelleri arasında yer alır. Senenin modasına veya vücut yapısına göre kabarıklığın başlangıç yeri belden veya basenden olabilir.Volümlü gelinlikler için kumaşlar tafta , saten ve tüllerle beraber ışıltılı zengin aksesuarlar kullanılır. Duvaklarda aynı şekilde son derece şık ve gösterişlidir.

klasik-model-gelinliklerKlasik Gelinlikler: Günümüz modasının detaylarını klasik modellere uygulayarak şık ve zarif gelinliklerin en önemli özelliği çok kabarık olmayan ama geniş ve havalı etekler olması ayrıca dekoltenin zarif ve açıklığının çok olmamasıdır. Genelde V yaka , omuzdan gelen askı tarzı yaka şekilleri, açık olmayan straplez yakalı gelinlikleri işlemeler, gupür süslemeler , dantel süsler. Duvak ve gelin saçı aksesuarları da aynı şekilde klasik saç stillerinde taç veya tokalarla tamamlanır. Duvaklar da aynı şekilde klasik zengin ve gelinliğin kuyruğuna kadar uzanır.

8 yorum

  1. ben staplez altı parça parça tüller olmasını istiyorum bir türlü nette bu tür gelinliğe raslamadım bana ma il olarak yollarmısınız ilginiz içinm şimdiden çok teşekürler

Yorumlar kapatıldı.