İsmek Ücretsiz Spor Kursları Kayıtları/Branşları (fitness, taekwando, body building, step, pilates, aerobik, pinpon masa tenisi)

ismek ücretsiz spor kursları kayıtları/branşları (fitness, taekwando, body building, step, pilates, aerobik, pinpon masa tenisi)

İSMEK BEDAVA SPOR KURSU (PİNPON, FİTNESS, AEROBİK, STEP, TAEKWANDO VS.) KAYITLARI 13 EYLÜL 2010’DA BAŞLAMIŞTIR. KAYIT İÇİN ACELE EDİN! 1 NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ VE ÇIKARTTIRACAĞINIZ SAĞLIK RAPORU İLE İSMEK MERKEZLERİNE GİDEREK ÜCRETSİZ KAYDINIZI YAPTIRABİLİRSİNİZ.

1- Pinpon (Masa Tenisi): İlk kullanılan adı “salon tenisi” olan Pinpon, bu şekli ile1880’li yıllarda Hindistan ve Güney Afrika’daki İngiliz ordu subayları tarafından oynanmış olan bu sporun yıllar içerisinde çeşitli versiyonları çıkmıştır. 1900’lerin başında topun rakete ve masaya çarptığı zaman çıkardığı sesi temsil eden “ping pong” ismini kullanılmaya başlamıştır. İlk masa tenisi dünya şampiyonası 1927 yılında Londra’da yapılmış, 1988 yılında masa tenisi erkek ve bayanlarda tekler ve çiftler müsabakalarını içeren olimpik bir spor haline gelmiştir.

2- Aerobik: Müzik eşliğinde yapılan bir tür jimnastik ya da rahatlama kondisyon hareketleridir.. Astronotların uzay jimnastiğinden esinlenerek oluşturulmuştur. ABD’li bir doktor tarafından geliştirilmiş ve bir sinema oyuncusu vasıtasıyla dünyanın birçok ülkesine yayılmıştır. Günümüzde rağbet gören mesleki dallardan biridir.

3- Step: Step olarak tanımlanan bir aletin üzerinde değişik adımlarla müzik eşliğinde yapılan bir spor türüdür. Türkiye’de ilk defa bir Amerikan kulübünde uygulanan step, özellikle birkaç yıldır yaygın olarak yapılmaktadır. Bütün adaleleri çalıştırarak vücudu sağlıklı bir görünüme kavuşturur.

4- Fitness: Kelime anlamı olarak “sağlık, uygunluk” demek olan fitness, vücudun birbiriyle orantılı olması için yapılan çalışmalar bütünün içermektedir. Fit olan vücut orantılıdır, sağlıklıdır. Hastalıklara karşı dirençli olduğu gibi kas ve kemik yapısı sağlamdır. Tüm organlar gerektiği gibi çalışır. Dolayısıyla fit vücut çok daha sağlıklı, iyi ve uzun yaşar. Fitness da egzersiz yapmaktan çok doğru egzersizin temel kurallarını bilmek önemlidir.

5- Body Building: Body building, başlangıcı yıllar öncesine dayanan ve bütün sporların başlangıcını oluşturan bir spor dalıdır. Halk arasında çoğunlukla “vücut yapmak” olarak tabir edilen bu spor dalında amaç vücudun tüm kaslarını çalıştırmak, bu yolla daha sağlık ve dinç bir bünyeye sahip olmaktır. Kullanılan çeşitli aletlerle vücudun en az işlev gören kasları bile çalışmaya başlamaktadır.

6-  Taekwando: Uzakdoğu savunma sporlarından olan taekwando, çıplak el ve ayak ile belli disiplinler dahilinde yapılan bir sanat olarak tanımlanmaktadır. Her yaşta yapılabilecek olan bir spor branşıdır.

3 yorum

  1. pilates kursuna yazılmak istiyorum kızıltoprakta oturruyorum istanbulda en yakın yere gelmek istiyorum nasıl kayıt olucam.

  2. pilates krsuna kayıt olmak istiyorum . kadıköy yalkası kızıltoprakta oturuyorum . en yakın kursa kayıt olmak istiyorum. nereye başvurucam.

Yorumlar kapatıldı.