pembe pırıltılar butik online satış

Tesettürlü bayanların kat kat giyinme derdine bir son vermeyi hedefleyen tesettür butiklerinden Pembe Pırıltılar, tesettürlü hanımların yıllardır süregelen piyasada kendine uygun kıyafet bulamama sorununu ortadan kaldırıyor. Bu sebepten dolayı, pembe pırıltılar’da her üründen yalnızca birer adet çalışılıyor. Özel giyinmek isteyen ve tesettür modasından vazgeçemeyen tesettürlü hanımlara hitap eden Pembe Pırıltılar’da, Merve Bahçıvan Güler’in bizzat özenle seçip, sizin zevk ve isteğinize uygun olarak hazırladığı kıyafetler pembe pırıltılar butik online satış şuanda Yenimoda.com’da. pembe pırıltılar butik nerede pembe pırıltılar moda evinin adresi nedir bilmek isterseniz pembe pırıltıların adresi: pembe pırıltılar fatih bayan tesettür butik (0212 533 09 77)

 pembe pırıltılar butik online satış şuanda yenimoda.com’da tıklayın. 

pembe pırıltılar butik, Fatih’te 2011 temmuz ayında önce açılan yeni bir butik. Hazır giyimle kişiye özel dikim alternatifini birlikte sunan butikte yok yok. Eşarp, çanta, takı, saat, tesettür elbise, tesettür bluz, tesettür gömlek… Sınırlı sayıdaki tasarımlar hem gençlere hem de orta yaş grubuna hitap ediyor.Tesettür giyimde hazır ürünlerle kişiye özel tasarımları bir arada sunan firmaların sayısı parmakla gösterilecek kadar az. Fatih’te yeni açılan Pembe Pırıltılar adlı butik de bunlardan biri. Sahibi Merve Bahçıvan Güler henüz 23 yaşında. Ama butikteki ürünlerin hem tasarımı hem satışı ona ait. Özel bir kurumda moda tasarım eğitimi aldıktan sonra üç yıl tesettür firmalarında stilistlik yapan Merve Hanım, yeni açtığı butikte kendisi gibi genç tesettürlüleri memnun etmenin peşinde.

Bahçıvan, “Hazır giyimle kişiye özel dikimi birleştiren alternatifin sınırlı olduğunun önceden de farkındaydım ama işyerimi açtığımdan beri bunun ne denli büyük eksiklik olduğunu daha iyi anladım.” diyor. Terzi annesi ve eşinin desteğiyle açtığı butiğe gençlerin ilgisi büyük. Orta yaş ve üzeri müşterilerse daha çok vitrinde gördüğü kıyafetleri kendi vücut tipi ve bedenlerine göre diktirmek için seçiyorlar bu adresi. Beğendiği bir modeli terziye güvenemeyip getiren de oluyor, kafasındaki modeli çizdiren de.

Etek ve elbiselerin önceliği var

Çok büyük bir butik olmasa da içinde ne ararsanız var. Eşarp, çanta, takı, saat, elbise, bluz, gömlek… Hepsi de sınırlı sayıda. Takıların tasarımı teyzesi Arife Arslan’a ait. Bir pantolon eksik dükkânda. Nedenini şöyle açıklıyor: “Pantolon hemen her yerde bulabileceğimiz bir ürün. Ben özellikle etek ve elbise modellerimle markalaşmak istiyorum. Çünkü bunların hem rahat hem tesettüre uygun olanını bulmak çok zor.” Kısıtlı bir alan olan tesettürlü giyimde, çok dikkat çeken iddialı tasarımlardan kaçınarak şık ve giyilebilir modeller üretmenin peşinde, Bahçıvan. Geometrik desenli, çiçekli, dantel süslemeli… Eteklerin hemen her çeşidini bulmak mümkün mağazada. Favori kumaşıysa pamuk saten. Hem rahat hem şık olduğunu düşünüyor. Eteklerle kombinleyebileceğiniz ceket içine giyilen badilere de taş ve fiyonk detaylarıyla renk katmış.

“Bolerodan sıkılanlar bana geliyor”

Düğün sezonu devam ederken, abiye kıyafet arayan tesettürlü hanımlar soluğu burada alıyor. İpek şantuktan taftaya ve satene kadar müşteri hangi kumaşı isterse kullanılıyor. Elbiseler abiye giyimin vazgeçilmezi. “Bir düğün ya da davette neredeyse hepimizde aynı kıyafetler oluyor. Çünkü modeller çok sınırlı ve sıkıcı.” diyen Güler, bu alana ayrı bir önem veriyor. Piyasadaki modellerin tesettüre uygun olmadığı görüşünde. Zira tesettür giyim firmaları bunları hazır giyimcilerden alıyor. Açık kol, omuzlar ve sırt da bolero denen ucube bir parçayla kapatılmaya çalışılıyor. Güler’e göre bu soruna çare kişiye özel dikim. Vücut tipi ve yaşlarına uygun renk ve kumaş tavsiyesinde de bulunuyor müşterilerine. Böylelikle hem kendilerine hem isteklerine uygun kıyafeti üretmiş oluyor. Bir de abiye kıyafet diktiren müşterisine şal hediye ederek, kıyafete uygun başörtüsü arama derdinden kurtarıyor hanımları.

Kına gecelerinin yeni gözdesi tütü etekler

Bu yılın modası tütü etekler. Saten kumaş üzerine parlak tülden üretilen bu uzun etekler, kına gecelerinde ‘ne giysem’ telaşına da son vermiş görünüyor. Tütü eteklerin puantiyelisini de üreten Merve Bahçıvan Güler, birçok genç hanımın kendisine bunlar için geldiğini söylüyor. En zayıf kadınları bile iki beden şişman gösteren tütü eteklerin 48 beden müşterilerinden bile talibi varmış. Pembe, yeşil, mor, kırmızı… Hangi rengi ararsanız mevcut, beden seçenekleri de öyle. Sadece özel günlerde değil, günlük hayatta da giyenler var. Abartılı dursa da, “Kot bir ceket ve spor ayakkabıyla giyip çıkarım ben bunu.” diyerek alan çok sayıda müşterisi bulunuyor.