Saçlar Neden Dökülür? İşte Saç Dökülmesinin Nedenleri!

Eyvah saçlarım dökülüyor!

Hayatımızın büyük bir kısmını bizimle geçiren saçlarımız… Yaşadıkça rengini, formunu hatta bazen tamamını yitiririz. Başımızda bulunan ortalama 100 bin saç teli her ay 1 cm. uzuyor. Her gün ortalama 100 tel saçımız dökülüyor!

Saç Neden Dökülür? İşte Saç Dökülmesinin Ardında Yatan Gerçekler!

sac-dokulmesinin-nedenleri-saclarim-dokuluyor-sac-dokulmesini-nasil-onleriz-sac-dokulmesinin-tedavi-yontemleri-sac-dokulmesi-nasil-tedavi-edilirSaç dökülmesi ve seyrekleşmesi yaygın ve bölgesel olarak karşımıza çıkar. Yaygın saç dökülmesine neden olan hastalıklar arasında özellikle; ateşli hastalıklar, demir protein ve çinko eksikliği, tiroid hastalıkları (tiroid bezinin az veya çok çalışması durumu), gebelik, şeker hastalıkları, karaciğer ve böbrek hastalıkları, anemi, zayıflama için aşırı bir şekilde diyet yapmak, kanser hastalıklarının seyrinde bazı ilaçlar, kimyasal ilaç kimyasal madde kullanımı,  merkezi sinir sistem rahatsızlıkları ve stress yer alır.

Saç Dökülmesi İçin Tedavi şekilleri:

Saçlı deride kepeklenme, kaşıntı ve dökülmesi olan hastalar iyi sorgulanmalıdır. Hastalığın durumuna göre çeşitli tetkikler yapılmalı, patolif durum ortadan kaldırılmalıdır. Bunun dışında tedavide genel lokal iritonlar, lokal korti kosteroidler, intralezyonel ve diğer tedavi yöntemleri ile iyi sonuçlar elde etmek mümkündür. tedavinin geç kaldığı takdirde dönüşümü olamayan kellikler ve skarlar oluşabilir.