5 Dk.da Kolay ve Etkileyici Makyaj Yapın

Evden çıkma vaktiniz gelmiş de geçiyor bu durumda makyajınızı yapmadan mı çıkacaksınız? Siz de makyajsız asla diyenlerdenseniz işte 5 dk.da yapacağınız makyaj:

Göz kalemi ve eye liner kullanarak gözlerinize buğulu ve etkileyici bir bakış kazandırın-dumanlı gözler
Gözlerinize uygulayacağınız belirgin eye liner ya da göz kalemini pamuk ile dağıtarak gece için dumanlı bakışlara sahip olabilirsiniz. Aynı şekilde göz kaleminize uygun far da kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı otobüste bile iki dakikada yapabilirsiniz. Ama etraftakiler size biraz tuhaf bakabilir ki ben olsam ben de öyle bakarım 🙂
Göz kapaklarını farınız ile renklendirin
Belirgin özellikle simli farlarla gözlerinizi dikkat çekici hale getirebilir veya daha hafif bir renk uygulayarak en azından göz renginizi vurgulayabilirsiniz. Kaşlarınız ve kirpik diplerinizi renklendirmeyi unutmayın. Far kullanırken alta açık ortaya daha koyu far kullanın. Bu size daha hoş bir hava katacaktır.
Homojen ve mermer gibi pürüzsüz bir cilt
Likit fondöten ağır görünebilir, bu nedenle yağsız fondötenle daha parlak bir görünüm elde edebilirsiniz. Siz eğer minerak fondotenlerden almadıysanız bence artık bir tane edinin. Mineral makyaj malzemeleri her zaman için daha sağlıklıdır, cilde nefes aldırır ve daha doğal durur.. Bir çok insan daha çok fark edilebilir olduğu için yüzünün orta kısımlarına fondöten sürerek başlar. Fondöteni kulak ve saç diplerinizden yüzünüzün ortasına doğru sürerseniz daha eşit dağılır. Cildinize uygun, koruyucu ürünleri kullandığınızdan emin olun.
Yanaklarınızı renklendirin ve ışıltı katın-allıksız asla :))
Parlak kırmızı tonlardaki allığı yanaklarınıza uyguladığınızda yüzünüze sıcak bir pembelik gelecektir. İsterseniz lip balm ile pudrayı karıştırarak parlak görünümlü yanaklara sahip olabilirsiniz. Sadece parlatıcı ruj sürerek bu görünümü belirginleştirebilirsiniz.
Saçlarınızı toplayın-dağınık toğuz bile olabilir! yeterki biraz ilgilenin onlarla!
Saçlarınızı ıslak, sofistike olarak şekillendirebilirsiniz. Saçlarınızı düz olarak geriye doğru tarayarak atkuyruğu şeklinde toplayın ve tel tel uçuşmaması için hafif şekilde avuç içinizle jöle, briyantin ya da köpük uygulayın.
Kaşlarınızı değiştirin, belirginleştirin
Bu yıl kalın ve belirgin kaşlar moda. Bu yüzden kaşlarınızı kaş kalemi ile (o yoksa göz kaleminiz bile olabilir) daha belirginleştirebilirsiniz. Saç şeklinize göre kaşlarınızı dışa doğru tarayarak dikkat çekici bakışlara sahip olabilirsiniz.