Doğal Güzellik İçin Doğal Saç Modeli ve Doğal Makyaj

Doğal Güzellik İçin Doğal Saç Modeli ve Doğal Makyaj.. doğal makyaj ve doğal saç modelleri

Doğal güzellik iyidir hoştur ama sabahları mor ve şiş gözlerle kalktığınızda kapatıcı ve fondoten kullanmıyor, saçlarınızı ortalama 2-3 günde bir yıkayıp fönlemiyor, yüz renginiz mat ya da soluksa allık ve far ikiliyse renklendirmiyorsanız dikkat çekici bir doğal güzellik olmaktan oldukça uzak demektir.

 

Doğal güzelliğinizi ortaya çıkarmanız çok basit.

  1. Saçlarınızı ortalama 2-3 günde bir yıkayıp fönleyin ya da bigudi veya maşa ile hafif iri dalgalar verin.
  2. Sabahları yüzünüzü doğal içerikli (kozmetik olmayan) bir yüz temizleme jeli ya da köpüğü ile yıkayın, doğal bir nemlendirici (kozmetik olmayan) kullanarak cildinizi esnetin. Gece yatmadan önce aynısını tekrarlayın. Ayrıca vücudunuzu da her banyo sonrası mutlaka bebek yağı ya da vücut balsamı ile nemlendirin, size minnettar kalacaktır.
  3. Sabah kalktığınızda göz altlarınızda şişme veya morluk oluşmuşsa kapatıcı ve fondoten sürmeden sokağa adım atmayın. Göz altlarını ışıltılı ve gergin göstermek doğal güzelliğin bir numaralı kuralıdır. Tüm yüzünüzü aynı renk tonunda dengelemeye çalışın (fondoten, krem pudra vs. ile) ve allık-far ikilisiyle uyumlu bir kombinasyon oluşturmayı ihmal etmeyin.
  4. Dudakları daha ince gösteren, doğal durmadığı gibi üstüne yaşınızdan daha büyük göstermenize neden olan koyu renk rujlar yerine, parlatıcı ya da dudak nemlendiricileri kullanın. İlle de renkli dudak derseniz lip sticklerin (dudak nemlendiricilerinin) meyvelilerinden kullanın, göreceksiniz güzelliğiniz yapay değil, doğal bir ışıltıyla parlayacak. Özellikle göz makyajını ortaya çıkarmak için hafif renkli ya da renksiz ruj kullanmak çok önemlidir.
  5. Kaşlarınızı tarayın ve seyrek ya da düzensiz görünümü kaş kalemi hatta göz kalemi yardımıyla düzeltin. Daha etkili ve çarpıcı bakışlar sağlayacaksınız.
doğal saçlar doğal makyajlar ile doğal güzellik
doğal saçlar doğal makyajlar ile doğal güzellik

Not: Lütfen yazılarımı kaynak link vermeden alıntılamayınız. Teşekkürler.

Comments are closed.