en sevdiğim saç bakım ürünleri

bakım güzellik kozmetik ürünleri yorum ve tavsiyeleri konusundaki en sevdiğim bakım ürünleri yazıma kaldığım yerden devam ediyorum.

önceki yazımda en sevdiğim yüz bakım ürünlerini ve yüzüme günlük nasıl bir bakım uyguladığımı yazmıştım. şimdi kullandığım ve en sevdiğim saç bakım ürünlerini yazıcam.

Aslında saçlarım önceden boyasız olduğundan çok fazla bir bakım uygulamama gerek kalmazdı bu nedenle itiraf etmek gerekirse çokta saç bakımı yapmazdım saçlarıma. çünkü gerek yoktu 🙂 sadece 2-3 günde bir yıkar, kremler ve fönlerdim. sonra nerden boyadım ama yarabbim saçlarım zaten orta sert. iyice sertleşti asi saçlara dönüştü. neyseki kırık ve kurluktan kaynaklanan pul pul dökülür gibi elektriklenme olmuyor çok şükür. sadece sertlik var. birde ben boyattığımda mutlaka ya meç, balyaj veya paket attırırım saçlarıma. yani saçım iyice bir kimyasala maruz kalır işlem işlem üstüne olunca malum.. sertleşmesi bu yüzden de arttı. ancak şuan iyi çünkü john frieda’nın saç yapılandırıcı ve onarıcı bakım ürünleriyle saçlarıma saç kreminin yanı sıra saç maskesi bakımı yapıyorum her yıkama sonrası.

en sevdiğim saç bakım ürünleri

saçlarımdaki sertleşme sonrası kullandığım şampuanları da onarıcı ve nemlendirici özellikli şampuanlardan seçiyorum ki nemini kazanan ve onarılan saç zaten otomatikman sağlıkla parlıyor. 

en sevdiğim saç bakım ürünleri

John Frieda FullRepair Onarıcı Bakım Maskesi ile John Frieda Full Repair Perfect Ends Onarıcı Spreyi her yıkama sonrası ıslak saçlarıma uyguluyorum. Memnun olduğum söyleyebilirim. Yumuşatma ve parlaklık sağlıyor. Tabi saçların içine kadar göremediğimden içini onarıp yapılandırıyor mu onun hakkında konuşamıyorum 🙂 Yalan olur sonra 😉 genel olarak en sevdiğim saç bakım ürünleri saçlarımı yumuşatırken (nem verirken) parlatan ve kolay taranmasını sağlayan ürünler oluyor.

Vücut bakımımda kullandığım en sevdiğim bakım ürünleri yorumlarımı da bir sonraki yazıya bırakıyorum..