Parfümümüzü Kokularımızı Hangi Vücut Bölgemize Sıkarsak Daha Kalıcı ve Hoş Kokar?

parfum-nereye-sikilir-parfumu-kalicilastirmanin-yollari

Parfümümüzü ya da Diğer Kokularımızı Hangi Vücut Bölgemize Sıkarsak Parfümümüz Daha Kalıcı ve Hoş Kokar?

Parfüm kullanmak ve parfümün vücudumuz üzerindeki kalıcığını sağlamak bilgi ister..

Çok eski zamanlardan beri parfüm uzmanları bu konu üzerinde çalışıyorlar. Eski Yunan Filozofu Diogen parfümler ve kokular üzerinde çok çalıştı ve bir sonuca vardı ki; parfümün ve diğer güzel kokuların uygulandığı, en kalıcı olmasının sağlandığı kısım: ayak altları yani taban imiş ve herkese kokuları ayak altına sıkmayı, sürmeyi tavsiye ediyormuş. Onun düşüncelerine göre saçlara ve boyuna sıkılmış parfüm kuşlara gidiyormuş 🙂 yani parfümü boşa sıkmış oluyorsunuz..

Fransa imparatoru Napoleon ise, parfümü saçlarına sıkar ve öyle daha kalıcı olduğunu göstermeye çalışırdı.

Parfüm Nereye Sıkılır? Parfüm Kokusunu Kalıcılaştırmanın Yolları Nelerdir?

Zaman değiştikce fikirlerde değişiyordu bazı uzmanlar parfümün kulak arkasına sıkılmasını , bazıları bayanların öpülmek istediği tüm yerlerine sıkmasını tavsiye ediyordu. Hatta bazıları; parfümü havaya sıkıp hemen altından geçilmesini tavsiye ediyorlar. Ama en çok uygulanan ve başarılı olan usül; parfümünüzü “çok az miktarlarda”
kulaklarınızın arkasına, ensenize (saç dipleri tarafına), el bileklerinize, dirsek içlerine (kolunuzun katlandığı ve nabzın attığı damarlar üstüne), diz altınıza ve en son topuk kemiklerinize (çıkıntı olan yerlere) sıkılmasıdır. Ama hepsi çok az miktarlarda olmalı. Uzmanlar bu usulü kullandığınızda parfümünüzün çok daha kalıcı olacağını iddia ediyorlar..