Pronovias 50.Yılını Vintage Gelinlik Defilesiyle Kutluyor

Pronovias

Pronovias 50. YIL KUTLAMASI Defilesi

Pronovias 50.Yılını Vintage Gelinlik Defilesiyle Kutluyor.. Bu yıl Pronovias ve Atelier Pronovias 2015 koleksiyonu sunumu ile 50.yılını muhteşem bir defile ile gözler önüne serecek. Defilede her zaman olduğu gibi birçok ulusal ve uluslararası tanınmış film ve moda dünyasından yüzler ağırlanacak. Bir önceki kutlamada, Stacey Kieber, Francesca Eastwood, Petra Nemocova, Margaret Rainey Qualley, Amanda Hearst, Lauren Remington Platt, Federica Pellegrini, İsabel Preysler, Tamara Falco, Ana Boyer, Charisse Verhaert, Genovva Casanova ve diğer ünlüler ve sosyeteler ön sırılarda yerlerini almışlardır.

Bu yıl Pronovias ekbinin sunumuyla Pronovias 2015 koleksiyonu 50. Yıllık geçmişine yakışıcak bir şekilde kutlama olacak.

PRONOVİAS HAKKINDA

Her gelinin tek ve benzersiz, her düğünün de eşsiz olduğuna inanan Pronovias’ın geçmişi, 1922 yılında Barselona’da kurulan ve gelinlik yapımı içim dantel, işleme ve ipekli kumaşlarda uzmanlaşmış ünlü El Suizo mağazasına dayanıyor. O yıllarda Barselona’nın önde gelen ailelerinin gelinleri için vazgeçilmez olmaya başlayan Pronovias, bugün ise dünyanın en ünlü moda merkezlerinde gelinlik modasının öncüsü olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Bugün Alberto Palatchi tarafından yönetilen grup tasarım ve kalite felsefesiyle kendini geliştirmeye devam ediyor. CEO Palatchi ile çalışmaya başlayan kızı Gabriela sayesinde bu aile şirketi uluslar arası vizyon yapısı ile gelcek 50 yıl içinde daha fazla büyümeyi amaçlıyor.

Pronovias şuanda 90’dan fazla ülkede 163 tane mağazası ve 4.000’den fazla satış noktası ile dünyanın gelinlik lideri konumunda.

Dünyanın önde gelen gelinlik firması Pronovias 50. yıl dönümünü “50 yıl giyimin rüyası” konseptiyle dünyadaki gelinlere bağlılığını sunuyor.

Pronovias Kitabı

Pronovias 50 yıllık geçmişi içinde nasıl ilerlediği, markanın nasıl yaratıldığını, ekonomik ve sosyal bağlamda neler yapıtığını anlatan bir kitap yayınlamaya hazırlanıyor. Kitapta son 50 yıl içinde Pronovias ile deneyim yaşamış gelinlerden tasarımcılara, mankenlerden büyükelçilere kadar bir çok ismin gerçek düşüncelerine yer veriliyor.

LA MAİSON PRONOVİAS : GEÇMİŞE YÖNELİK SERGİ

Pronovias 50 yıldan beri önemli tasarımcılarla çalıştı. 70’li yıllarda Pedro Rodriguez, 80’li yıllarda Francesco Arenas , 90’lı yıllarda ekibe katılan Manuel Moto ve 2000’li yıllarda temsilciliği yapılan Emanuel Ungaro, Valentino ve Badgley Mischka yer alıyor. Elie by Elie Saab koleksiyonu ve markanın özel koleksiyonunu tasarlayan Pronovias Atelier yaratıcı ekibi markaya büyük değer katıyor.

Bu 50 yıllık serüven her dönemi ve tasarımcıyı temsil eden gelinliklerden oluşan bir retrospektif sergi ile Barselonada kutlanacak ve daha sonrasında modanın diğer başkentleri olan New York ve Milano’ya doğru yolculuğa çıkacak.