SEMERKAND YAYINLARI SARAYBOSNA’DA

Saraybosna Kitap Fuarı semerkand yayınları20 Nisan’da açılışı yapılan ve Türkiye’nin ulusal stantla ‘onur konuğu ülke’ olarak katıldığı Saraybosna Kitap Fuarı 25 Nisan’a kadar açık kalacak. 700’ü aşkın eseri yayın hayatına kazandıran Semerkand Yayınları ise 40’ın üzerinde yabancı eseriyle fuardaki yerini aldı.

25 Nisan’a kadar sürecek Saraybosna Kitap Fuarı’na Türkiye, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanan stantla onur konuğu ülke olarak katılıyor. Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da İskenderiya Kültür ve Spor Merkezi’nde düzenlenen fuara Türkiye’nin yanı sıra Avrupa ve Balkan ülkeleri, Suudi Arabistan ve İran’dan 200’ü aşkın yayınevi katılıyor.

Milli ve manevi değerlerden ödün vermeyen bir yayıncılık anlayışı sergileyen, bunu yaparken de uluslararası platformlarda aktif olan Semerkand Yayıncılık ise Saraybosna Kitap Fuarı’na Türkçe eserlerinin yanı sıra 40’ı aşkın İngilizce, Boşnakça ve Almanca kitaplarıyla katıldı. Semerkand Yayınları İşletme Müdürü Cezmi Akgül, Semerkand kitaplarının fuarda büyük ilgi gördüğünü söyledi: ‘’Saraybosna Kitap Fuarı’nda birçok ülkenin yayınevleriyle karşılıklı telif alışverişi için önemli görüşmeler gerçekleştirmeye başladık.Tüm kitaplarımızın özellikle ahlaki değerleri önceleyen bir içerik sunması yabancı yayınevlerinin de dikkatini çekiyor.Önümüzdeki günlerde ise Semerkand Yayınları’ndan dikkat çekecek yeni kitaplar çıkacak.’’Türkiye’nin standında ayrıca ziyaretçilere Türk kahvesi ikramı edilecek.