TOPSHOP 2018-2019-2018-2019 MARQUES ALMEIDA Koleksiyonu

topshop 2015 kış en moda bayan giyim modelleriTOPSHOP 2014-2015 MARQUES ALMEIDA Koleksiyonu sonbahar kış sezonunda ses getiriyor. MARQUES ALMEIDA TopShop İŞBİRLİĞİ EKİM ayında TOPSHOP mağaalarında satışa çıkacak.. Her yeni sezon koleksiyonunu merakla takip ettiğim markalardan biri olan top shop yeni sezon bayan giyim modellerini ve top shop 2015 kış kataloğu look book resimlerini galerimde inceleyebilirsiniz..

topshop 2015 kış en moda bayan uzun hırka modelleriTOPSHOP sonbahar kış sezonu için ilk defa tasarım ikilisi MARQUES ALMEIDA ile işbirliği yaptığını duyurdu. Ekim ayında Topshop Nişantaşı mağazasında olacak koleksiyon, tasarımcıların son iki sezondur Londra Moda Haftası’nda büyük yankı uyandıran kimliğine sadık kalınarak hazırlandı.

Farklı kumaşların kullanıldığı ayrı ve temel parçalar, 90’lardan ilham alan mükemmel bir gardırop oluştururken, kısa ve uzunların kombinasyonu genç ve rahat bir stil yaratıyor.

TOPSHOP 2014-2015 Sonbahar Kış Yeni Sezon MARQUES ALMEIDA Koleksiyonu

MARQUE SALMEIDA şu yorumda bulunuyor:

“TOPSHOP ile işbirliğimiz en eğlenceli çalışmalarımızdan biri oldu. Araştırmalarımızı her zaman gençlere ve markamızı kurduğumuzdan bu yana hep “gençlik kuralı” diye adlandırdığımız bir stile yoğunlaştırıyoruz. Bu koleksiyonu hazırlarken de arşivlerimize geri döndük, eski i-D, The Face, Corinne Day ve Kate Moss çekimlerini bulduk. Marta’nın kız kardeşi Sofia ve arkadaşlarımız bu koleksiyonu oluşturmamızda önemli bir rol oynadı çünkü bu kıyafetler hep giymeyi istediğimiz parçalar! Sonuçlarını mağazalarda görmeyi dört gözle bekliyoruz!”

MARQUES ALMEIDA’nın imzası olan denim, yoğun olarak kullanılırken streç olmayan kumaş koyu indigo, ağartılmış mavi ve beyaz renklerde öne çıkıyor. Bol elbiseler, dar kesim jean’ler, şortlar, etekler, tunikler, büyük ceket ve parkaların yer aldığı koleksiyonda öne çıkan bazı parçalarda ise yırtıklarla leopar deseni hissi verilmiş.

Hafif fitilli örgü kumaşlardan dik yaka elbiseler, midi etekler, yelekler, polo yaka bluzlar, hırkalar, kazak ve düz paça pantolonlar birlikte kullanılmak için yaratılmış; limon yeşili, turkuaz, fuşya ve lacivert gibi tonlar da koleksiyona renk katıyor.

Kaşmir kazaklarda siyah ve beyaz kombine edilerek kontrast bir görünüm yaratılmış.

Çekimlerini Marta Marques’in yaptığı kampanya görsellerinde bir grup arkadaşları ve tasarımcıların ilham kaynağı olan Marta’nın kız kardeşi Sofia Marques rol alıyor. Koleksiyon, markanın bugüne kadar çeşitli tasarımcılarla gerçekleştirdiği işbirlikleri arasında, en büyük uluslararası dağılıma sahip olarak tüm dünyada 68 mağazada satışa sunulacak.

TOPSHOP Yaratıcı Direktörü Kate Phelan da şu yorumu yaptı:

“MARQUES’ ALMEIDA koleksiyonlarıyla TOPSHOP kızının ultra cool dünyasına bir pencere açıyor. Bu koleksiyon, tasarım ikilisinin modern ve yeni tarzını tamamıyla kucaklıyor. 90’lara, grunge ve genç stillere göndermelerde bulunan MARQUES’ ALMEIDA, mükemmel bir koleksiyona imza attı.”

TOPSHOP hakkında:

TOPSHOP, kuruluşundan bugüne moda dünyasının en büyük başarı öykülerinden biri olmuş ve en önemli İngiliz moda otoritelerinden biri haline gelmiştir.

Tasarımcılarla işbirliği konusunda öncü markalardan biri olan TOPSHOP, aralarında Christopher Kane, Meadham Kirchhoff, Hussein Chalayan, Richard Nicoll ve Mary Katrantzou’nun da sayılabileceği genç yetenekleri desteklemesiyle de dikkat çekiyor. Londra Moda Haftası kapsamında resmi olarak defile yapan tek sokak moda markası olan TOPSHOP, kısa bir süre önce New Gen platformu sponsorluğunun onuncu yılını kutladı; genç İngiliz tasarımcıları destekleyen New Gen, onlara Londra Moda Haftası kapsamında kreasyonlarını sergileme ve koleksiyonlarını uluslararası basına tanıtma olanağı sunuyor.

MARQUES’ ALMEIDA hakkında:

Her ikisi de kadın giyimi eğitimi alan Marta Marques ve Paulo Almeida, Helmut Lang’in ‘moda bir tutumdur, etek boyu değil’ felsefesini takip ediyor.

Estetik yaklaşımları ham ve çabasız bir his yaratmasına rağmen, ikilinin teknik titizlikleri her parçanın dikiminde kendini gösteriyor. Daha önce Vivienne Westwood ile çalışan Marques ve Preen ile çalışan Almeida, Central Saint Martins okulunda master yaparken yeteneklerini birleştirmeye karar vererek tepkisellik ve titizlik arasında mükemmel bir denge kurdular.

MARQUES’ ALMEIDA markasını 2011 Nisan’ında lanse eden tasarımcılar ilk iki sezonlarını Lulu Kennedy’nin platformu Fashion East’te tanıttılar. İngiliz Moda Konseyi ve TOPSHOP’un NEWGEN girişiminin sponsorluğuyla 2013 İlkbahar-Yaz, Sonbahar-Kış, 2014 İlkbahar-Yaz ve Sonbahar-Kış koleksiyonlarını Londra Moda Haftası kapsamında defilelerde sundular.

İlk koleksiyonlarıyla Opening Ceremony ve Joyce tarafından keşfedilen markanın kreasyonları halen Londra, New York, Los Angeles, Portland, Hong Kong, Güney Kore, Rusya ve Avustralya’da çeşitli mağazalarda satılıyor. Erkek giyimi kapsül koleksiyonları ise sadece Opening Ceremony kapsamında New York, Los Angeles ve Londra mağazalarında sunuluyor.

MARQUES’ ALMEIDA, 2013 İngiliz Moda Ödülleri’nde Çıkış Yapan Yetenek – Kadın Giyim kategorisinde ödüle aday gösterildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.