annesini emmek istemeyen bebekler 1

Bebek anne memesini emmek istemiyorsa üzülmeyin çaresi var !

bebek annesinin memesini emmek istemiyorsa üzülmeyiniz. bunun çaresi var. bebeğiniz emmeyi reddediyorsa hemen paniğe kapılmaya ve bunalıma girmeye gerek yok.

bebek anne memesini emmek istemiyorsa neler yapılabilir ?

işte 4 aşamalı pratik çözümler dikkatlice okuyunuz ve hangi şeçenek size uygunsa uygulayınız.

annesini emmek istemeyen bebekler 1

1) EMZİRME DESTEKLEYİCİ SİSTEM (EDS):

Anne sütü azlığı durumunda bebeğin rahat ememebilmesi ve memeyi reddetmemesi uygulanabilecek yöntemler arasında gelen EDS, gerek memeden süt gerek de biberondan mama emmesini sağlamaktadır. Böylelikle, anneden süt emdiğini sanan bebek sütten kesilmeyecek ve emme refleksi devam edecektir.

2) CUP FEEDİNG (FİNCANLA BESLENME):

Anne sütü kaplama kabı, içi görünen şeffaf biberon kapağı ya da ikisi de yoksa kahve fincanları ile uygulanabilen beslenme için yöntem gayet basittir. Yarı dik şekilde duran bebeğinizin sırtını göğsünüze yaslayın ya da dik haldeyken başının arkasından tek elle destekleyeceğiniz biçimde yüzü size baksın. Uygun pozisyonu aldıktan sonra fincan ile beslemeye devam edin.

annesini emmek istemeyen bebekler 2

3) KAŞIK YA DA KAŞIK BİBERON İLE BESLEME:

Kimi bebekler beslenme yöntemlerinde kaşık kullanımını direkt kabul etmez iken kimileri çok kolay bir şekilde beslenmesini gerçekleştirebilir. Sizde emmeyi reddeden bebeğinizde kaşıkla ya da kaşık biberonla besleme sağlayabilirsiniz.

annesini emmek istemeyen bebekler

4) ŞIRINGA İLE BESLENME / PARMAKLA BESLENME (FİNGER FEEDİNG):

Meme reddi görülen bebeklerin anne sütünü alabilmesi için hemşirelerin önerdiği bir teknik olan parmakla beslenme yöntemi, anneler tarafından denendiği zaman olumlu sonuçlar verebiliyor. Ellerin steril olması halinde serçe parmağı bebeğin damağına yakın tutarak şırınga ile beslemek işinizi görecektir.