Kansızlığa ( Anemiye ) İbrahim Adnan Saraçoğlu'ndan Kereviz Ispanak Kürü ve Avokado Kürü

Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu’ndan Kansızlık (Demire Bağlı Anemi) tedavisi için Avokado ve Kereviz-Ispanak Kürü uygulamanın anlatımı.

Kereviz Ispanak Kürü İçin Malzemeler: 250 gr. taze ıspanak ve 200 gr. kabuğu soyulmuş kereviz sebzesi

Kaynayan 1 lt. suya 200 gr. ince ince dilimlenen kereviz atıp ortadan az ateşte 10 dk. kadar haşlayın. Kerevizler 10 dk. kadar haşlandıktan sonra üzerlerine 250 gr. güzelce temizlenmiş ıspanak ilave ederek 5 dk. daha haşlamaya devam edin. Soğumaya bırakın ve sonra sebzeleri süzerek suyunu temiz bir şişeye koyun. Karışımı buzdolabınızda saklayın.

Kürün uygulanışı : Sabah aç karına veya kahvaltıdan 1 saat sonra 1 su bardağı için. Akşam aç karna veya akşam yemeğinden 1 saat sonra 1 su bardağı için.

15 gün müddetle sabah ve akşam içimleriyle gün atlamadan devam edin. 15 gün sonra 10 gün ara verin. 10 gün aradan sonra aynı şekilde tekrar sabah ve akşam olmak üzre 15 gün kereviz-ıspanak kürüne devam edin. Toplam 30 günlük uygulama ile kür tamamlanmış olur.

200 gr. kerevizin sadece taze ve yeşil olan yapraklarını ve saplarını da kullanabilirsiniz. 3 adet saplı (dallı ve yapraklı kısımları, yaklaşık 150 gr.) kereviz yeterli olabilecektir. Böyle olursa haşlama süresi 3 dk.’dır. 3 dk. tamamlandıktan sonra 200 gr. ıspanak ilave edilerek 5 dk. daha haşlamaya devam edilir. Ilıklaştıktan sonra süzülür ve temiz bir şişeye doldurulur. Tüketim şekli yukarıda belirtildiği gibidir.

Avokado:

Haftada 2 adet tüketilecek avokado, anemiye karşı iyi bir önleyicidir. Avokado anemiye yani kansızlığa karşı önleyici ve koruyucudur. Destekleyici tedavi için ise, yukarıda anlatılan kereviz-ıspanak kürüdür.

Kansızlığa ( Anemiye ) Birebir İbrahim Adnan Saraçoğlu’ndan Bitkisel Tedavi Yöntemleri Demire Bağlı Anemi İçin Kereviz Ispanak Kürü ve Avokado Kürü Kansızlık Tedavisi Kansızlığa Bitkisel Çözüm

Comments are closed.