Makyaj Hileleri-Kadife Gibi Bir Ten

Kadife Gibi, Mermer Gibi Bir Ten ve İdeal Makyaj Yüzeyini Hazırlamak İçin Altın Kural: FONDÖTEN

makyajin-puf-noktalari-makyaj-hileleri-fondoten-nasil-surulur-fondoten-renk-secimiGüzel ve doğal/homojen bir makyaj, temizlenmiş ve nemlendirilmiş bir cilde fondöten sürmekle başlar. Tabi makyajımızın kusursuz olabilmesi için fondöteni doğru renkte kullanmak ve doğru biçimde sürmek çok çok önemlidir. Yanlış renkte bir fondöten seçimi ya da yanlış fondöten uygulaması yüzümüzü bir faciaya çevirebilmektedir ne yazık ki!

Göz altındaki morlukları ve şişleri ya da kızarıklıklarınızı kapatıcı kremler ya da kapatıcı kalemler yardımı ile kapatabilirsiniz. Dudak kenarlarındaki ya da göz kenarlarındaki ince çizgileri (konturları) da fırça yardımıyla kapatabilirsiniz. Bunlar için cilt tonunuzdan bir ton açık kapatıcı kullanmanızı öneririm. Bu kapatma işlemlerini fondöteni sürmeden önce yapmalısınız..

Teniniz için en doğru renkli fondöteni gün ışığında ve makyajsız bir cilt zemininiz üzerinde deneyerek bulabilirsiniz. Çene üzerinde uygulama yapmak en doğrusudur. Tenle en iyi nüansı yakalayan ton, sizin tonunuzdur.

Makyaja başlamadan önce yüzünüze gündüz kremizini (ya da yağsız nemlendiricinizi) sürün ve cildinizin kremi iyice emmesi için 3 dakika kadar bekleyin. Böylece fondöten cilde daha rahat yayılır ve lekeli görünmez…

Fondoteni süreceğiniz zaman avucunuzun içine dökün ve bir fondöten süngeri ya da temiz parmaklarınızla bilinenin aksine dıştan içe doğru sürün (kulak dibinden burun kenarına doğru) En iyi ve en eşit miktarda fondöten sürme şekli budur. Ne fazla ne eksik.

Makyaj Hileleri-Kadife Gibi Bir Teniniz Yok Mu? Üzülmeyin! Mermer Gibi, Kadife Gibi Bir Cilt Görüntüsü Elde Etmek Hiç De Zor Değil!