basenleri olan armut tipi vücut nasıl giyinmeli?

 

basenleri olan armut tipi vücut nasıl giyinmeli? sizin de vücudunuz armut tipindeyse -yani üst tarafınız (göğüs ve omuzlarınız) dar, kalçalarınız geniş/iri, basenleriniz geniş/iri ve beliniz de dışardan hafif kıvrımlı görünüyorsa siz de armut tipi vücuda sahipsiniz demektir- kalçarınızı  ve basenlerinizi gizlemek için bu önerilere kulak verin.. basenleri olan armut tipi vücut nasıl giyinmeli önerilerini markafoni blog stil önerileri yazmış.

basenleri olan armut tipi vücut nasıl giyinmeli?

Türk genlerine borçlu olduğumuz geniş basen ve geniş kalçalarımız bir çoğumuzun kafasına taktığı vücut problemleri arasında başı çekiyor. Siz de eğer alt bedeninizin daha büyük, üst bedeninizin daha küçük olmasından şikayet ediyor ve kalçanızı nasıl daha zayıf gösterebileceğinizi merak ediyorsanız önerilerimize kulak verin! 

Altın kural: Dikkatleri yukarı çekmek

Bunu nasıl yapabilirsiniz? Kıyafetinizin üst kısmını dikkat çekici tutarak veya aksesuarlarla dikkati yukarı çekerek. Örneğin fırfırlı krem rengi bir bluz, yakasında süsü püsü olan bir üst, desenli bir tunik gibi gözün dikkatini üste kitleyecek detaylar… Bluzunuz sadeyse, aksesuarlarla da bu taktiği devreye sokabilirsiniz: iddialı bir kolye, sallantılı bir küpe, saçınızda dikkat çekici bir saç aksesuarı gibi… Veya en azından renkli bir şal ile. Hem kombininizi tamamlar, hem boynunuzu sıcak tutar hem de dikkatleri üst bedeninize yoğunlaştırır.

 

Kaçınmalısınız: Dar pantolonlar!

İstemediğiniz bölgelere oturan herşey düşmanınız. Bunun başında skinny jean’ler geliyor. İddialı olmadığımız hiçbir yerde dar birşey giymemeliyiz çünkü bu dikkatleri oraya çekecektir. Tam aksine gizlemeye çalışıyor olmalıyız. Pantolonlarda çılgın modellerden uzak durun; bol cepli, bol desenli, abartılı pantolonlar geniş kalçalarla dost modeller değildir.

 

Bu sezon çokça gördüğümüz asimetrik üstlerden ve arkası hafif uzun bluzlardan faydalanın. Dikkati üste çekmede ve kalçaları gizlemede işe yararlar.

 

Dolabınızda bulunsun: Robadan ve A kesim elbiseler

Bir elbise modeli var ki, vücudunuzda her ne kusur olursa olsun güzel durur: Robadan elbiseler! Göğüs altından itibaren bollaşan bu kesim ister göbeğiniz, ister beliniz, ister kalçanız kalın olsun, tümden örter, kiloları gizler. Yazın can kurtaranımızın elbise olduğunu düşündüğümüzde önemleri iyice artıyor.
Kalça gizleyen bir diğer etek/elbise modeli ise A kesimli etekler. Bele oturan, dize doğru çan şeklinde bollaşan bu etekler, kalçanın genişliğini gizlemede ideal. Bu etekler son derece klasik bir modele sahip. İçine biraz da moda eklemek isterseniz kurdeleli bluzla giyebilir, metal burunlu ayakkabılar ve el çantaları ile tamamlayabilirsiniz.

 

Renk: Üste açık, alta koyu renkler giyin!

Bu stil tüyosu çok temel. Göstermek isteyeceğiniz yere açık, gizlemek isteyeceğiniz yere koyu renk giyin. Koyu dikkat çekmeyeceğinden güvenmediğiniz bölgelerden dikkati uzak tutacaktır.