Gelin Makyajı Nasıl Olmalı? (Videolu Anlatım)

gelin makyajı resimleri gelin makyajı örnekleri gelin makyajı nasıl yapılmalı nasıl yapılır profosyonel gelin makyajı teknikleri

Düğünlerde bembeyaz pudralarla hayalete benzetilen ya da adeta büyücü cadı sila gibi koppkoyu ağır makyajla düğün boyunca soytarı gibi ortalıkta dolaşmak zorunda bırakılan “5. sınıf kuaför kurbanı” dediğim gelinleri eminim sizler de görmüşsünüzdür :)) Bu tür “talihsiz” gelin makyajlarını her gördüğümde “düğünümde makyajımı yapmak isteyeni vururum ben yapıcam makyajımı” demişimdir  :))

Aşağıdaki videolarda profosyonel bir gelin makyajının nasıl olması gerektiği ile ilgili görüntüleri izleyebilirsiniz. Gelin makyajı olsun, günlük ya da iş kadınları için hangi konuda olursa olsun bu videolardaki makyaj taktikleri ve makyaj önerileri (elbetteki birde gelinler üzerindeki makyaj modelleri ve makyaj örnekleri) her alanda çok işinize yaracaktır.

Bu arada fikrimi belirtmeden geçemeyeceğim, bence en güzel gelin makyajı naturel ve abartısız olandır. Dudaklar kırmızı gözler koyu makyajlar kişiyi inanılmaz yaşlı, yorgun ve itici gösterir.

Gelin makyajında ruj nasıl kullanılır?

Eğer üst dudakta az da olsa bir incelik varsa, hafif bir kalem ucu ile yukarı doğru alabiliriz. Burada gölgeyi kullanıyor ve alt dudağı olduğu gibi bırakıyoruz.

Dudağa şekil verdikten sonra hafifçe pudralıyor ve ardından boyuyoruz.

Gelin makyajında göz makyajı nasıl yapılır?

Normal göz şeklini abartmadan düzelterek, göz şekline uygun bir makyaj uyguluyoruz. Ben biraz koyuca tonları kullandım çünkü gözlerinin rengi koyu. Eğer etrafı açık olursa gözler yüzde iki nokta şeklinde gözükür.

Bu nedenle gözün badem şeklini koruyup, çok hafif renklerle bir gelin makyajı yaptım.

Doğal renkler

Gelin makyajında doğal bir görüntü elde etmek için hafif pırıltı, biraz da belli renkler kullanılabilir. Ama bunların çok göze batmayacak ve çok normal renkler olmasına dikkat edeceğiz.

Örneğin gelinlik hafif krem renkteyse hafif bakırımsı tonlar, tam beyazsa pembeye kaçan tonları kullanacağız.

Doğallığı koruyun

Burada fark edilmeyecek kadar doğal kirpik ilavesi yaptım ki fazla rimel sürüp, top top bırakmasın. Yanaklarda ve yüzde hafif bir pırıltı kullandım. Yanakta çok az ama belli belirsiz bir şeftali parlaklığı, elma gibi parlaklık. Ama gözde hafif bir payetimsi parlaklık var.

Tabii bu tercihler kişinin keyfine ve zevkine göre isterseniz abartılabilir de.

Gelin makyajının düğün sonuna kadar korunabilmesi için ne yapılabilir?

Kullanılan pudra makyajın uzun süre dayanmasını sağlar. Tabii profesyonel ve sabit malzemeler kullanmakta da fayda var.

Tam transparan, su rengi ve sabitleyici pudrayı kullandığımızda gelin makyajı birkaç gün durabilir.

Yağsız ürünler

Ancak transparan pudrayı başka hiçbir şey kullanmam. Zaten stikler hariç alta sürdüğüm malzemeler yağsızdır, jel şeklindedir.

Kullandığım fondöten ve pudra ise yağsızdır. Dolayısıyla yüze tam kamuflaj yapıp bırakmaz ve adapte olur.

Gelinliğin dekolte kısımlarına ne tür makyaj yapılabilir?

Burada benim tercihim omuzlara hafif bir pırıltı koymaktır, çünkü çok güzel ve kusursuz bir teni var.

Ama sivilce veya ona benzer bir şeyler olursa ben daha çok kapatıcı ürünler kullanıp, üzerine ayrıca pudra kullanarak geçiş yapıyorum. Yüzdeki renkle tutması için de o tonlara kadar iniyorum.

 

gelin, gelin adaylarına öneriler, gelin makyajı modelleri, gelin makyajı nasıl yapılır, gelin makyajı nasıl yapılmalı, gelin makyajı örnekleri, gelin makyajı resimleri, Gelin makyajında göz makyajı nasıl yapılır?, Gelin makyajında gözlere nasıl bir makyaj uygulanmalı?, Gelin makyajında hangi kurallara uyulmalı?, Gelin makyajında ruj nasıl kullanılır?, Gelin makyajında ruj nasıl kullanılmalı?, Gelin makyajında uyulması gereken kurallar nelerdir?, Gelin ve Damat, Gelinliğin dekolte kısımlarına ne tür makyaj yapılabilir?, Gelinliğin dekolte kısmına nasıl makyaj yapılır?, gelinmakyajı, göz makyajı, Güzel Kadınlar, güzellik, makyaj, Makyaj Hileleri, Makyaj Önerileri, makyaj oyunları, makyaj ve güzellik, makyaj yapmak, Makyajda Püf Noktalar, makyajın püf noktaları, profesyonel makyaj, profosyonel gelin makyajı teknikleri