Bakımlı, Yumuşak ve Güzel Eller İçin Ne Yapmalıyız?

guzel-yumusak-ve-bakimli-eller-icin-dogal-yontemlerle-urunlerle-el-kremi-nasil-olurGÜZEL VE BAKIMLI ELLER İÇİN DOĞADAN YUMUŞATICI VE BESLEYİCİ BİR EL KREMİ TARİFİ!

Bir tatlı kaşığı balı biraz ısıtarak  (benmari usulü) eritin. İçine iki çorba kaşığı susam yağı, bir çorba kaşığı bademyağı ve bir çorba kaşığı gliserin ekleyin. Son olarak krem kıvamına gelinceye kadar karıştırıp bir kavanoza doldurun. Gece yatmadan önce ellerinize bu kremden sürüp iyice yedirin ve emdirin, sonra yumuşak bir eldiven takın. Ellerinizin yumuşacık olduğunu ve günden güne parladığını, bakımlılaştığını göreceksiniz.

BAKIMLI ELLER İÇİN BİRKAÇ HAREKET TAKTİĞİ 😉

Ellerinizi sıkarak içinizden 20’ye kadar sayın. Daha sonra parmaklarınızı açıp kapatın. Bu hareketi 15-20 kere tekrarlayın

Elleriniz açık bir biçimde dirseklerinizi indirip kaldırın. Bu hareketi günde 10-15 kez tekrar edin.

Kollarınızı omuz hizasına kadar uzatıp gerin. Avuç içiniz yukarı doğru kapalı olacak şekilde elinizi açıp kapatın. Bu hareketi de 20 kere yapın.

tTırnaklarınızın kırılmaması için bol bol üzüm suyu, erik suyu, havuç suyu için, zeytinyağı ve limon karışımını ile ellerinizi ve tırnaklarınızı ovun. Eğer normal bir cilde sahipseniz yatmadan önce parmak ve parmak aralarınıza yağlı bir nemlendirici krem sürmeyi unutmayın.