göz farı nasıl sürülür

göz farı nasıl sürülür göz makyajı nasıl yapılırgöz farı nasıl sürülür bilmiyorsanız bu basit pratik kolay bilgi çok işinize yarayabilir. özellikle göz makyajı yapmayı bilmiyorum diyenler ve göz makyajı yapmaya yeni başlamış olanlar için göz makyajı ve göz farı sürmek biraz zor olabilir. dumanlı göz makyajı yapmak basit olduğu kadar incelik ve biraz da ustalık isteyen püf noktaları olan açık mavi yeşil ela renk gözlere de, kahverengi siyah gözlere de giden bir göz makyajı stilidir. en çok tercih edilen göz makyajları genellikle dumanlı göz makyajlarıdır. dumanlı ve çift renkli ya da üç renkli göz farı uygulamaları gözleri olduğundan büyük ve iri gösterirken, bakışları daha cazibeli ve çekici gösterir. bu basit güzellik makyaj hilesini birçok kadın hem günlük makyajında hem de gece makyajında uygulamaktadır.

Klasik mor-bronz bakışlar

1.Adım: Göz farını tüm göz kapağına uygulayın, bu sayede uzun sure kalıcılık elde edeceksiniz.

göz farı sürmek  göz farı sürümü

2.Adım: Altın sarısı ve bakır tonlarını karıştırın, hafifçe tüm göz kapağınıza uygulayın.

3.Adım: Göz kapağınızın ortasına kadar koyu kahverengi far uygulayın. Göz kapağınızın üstüyle altını bir çizgi şeklinde ayırmış olacaksınız, bu yüzden yukarı doğru yaydırarak bütünleşmesini sağlayın.

Tüyo: Göz kapağı çizginizi baz alarak uygulama yapmanız size tüm gözünüzü koyu bir renkle kaplamaktan kurtaracaktır.

göz farı sürme göz farı sürme

4.Adım: Göz kapağınıza, kirpiklerinize oldukça yakın olmasına özen göstererek, mor far uygulayın, daha önce sürmüş olduğunuz kahverengi farla bütünleşmesi için yukarıya doğru hafif hafif yedirmeye çalışın.

5.Adım: Bakışlarınızı siyah bir eyeliner ile belirginleştirin.

göz makyajı nasıl yapılır gündüz makyajı

6.Adım: Üst kirpiklerinize 2-3 kat hacim verici maskara uygulayın, ardından alt kirpiklere de 1 kez uygulamayı unutmayın.

Tüyo: Kahverengi gözler neredeyse her rengi çok güzel taşır, ancak daha açık tonlarda uygulanan farlara bir de eyeliner uygulandığında etkileyici bakışlara sahip olmanız kaçınılmazdır.

Geceye özel tutkulu bakışlar

1.Adım: Göz farını tüm göz kapağına uygulayın, bu sayede uzun sure kalıcılık elde edeceksiniz.

 göz makyajı

2.Adım: Parlak ve mat tonlardaki gümüş rengi farı karıştırarak tüm göz kapağınıza uygulayın.

3.Adım: Göz kapağı çizginizin bittiği kısma kadar gunmetal renkteki göz farını uygulayın ve kaşlarınızın hizasına kadar hafifçe yayın.

mavi göz makyajı dumanlı gözler

4.Adım: Kirpiklerinizin hemen başladığı yerden siyah renk uygulayın ve kaş hizanıza gelecek şekilde dışa doğru vuruşlar yaparak yayın.

5.Adım: Bakışlarınızı siyah bir eyeliner ile belirginleştirin.

eyeliner nasıl sürülür çekilir göz makyajı nasıl yapılır6.Adım: Üst kirpiklerinize 2- 3 kat hacim verici maskara uygulayın ardından alt kirpiklere de aynı işlemi 1 kez uygulamayı unutmayın.

Tüyo: Kaş kalemi yardımıyla kaşlarınızı belirginleştirerek gözlerinizin vuruculuğunu tamamlayın.