En Güzel ve Dolgun Dudaklara Doğal Yollardan Nasıl Kavuşabiliriz? İşte Dudak Bakımının Püf Noktaları!

dolgun ıslak ve güzel dudaklarDudaklarınız Yıllarca Genç, Parlak, Kırmızı ve Dolgun Kalsın Mı İstiyorsunuz? Dudaklarıma Nasıl Bir Ruj – Lip Stick – Bakım Kremi Almalıyım Mı Diyorsunuz?

İşte dudak bakımının püf noktaları!

Yıllar geçtikçe, dudaklar eski dolgunluğunu kaybetmeye başlar. Dudaklar küçülerek, çevresinde kırışıklıklar oluşur. Peki, yıllar içinde neler olur da bu durum oluşur?

İşte dudak bakımının püf noktaları!

Derinin altındaki kas ve yapı dokusuyla ilgili olarak, yaşlanmayla sarkmalar ortaya çıkar. Dudak derisi, vücudun diğer bölgelerinden farklıdır. Dudak derisinde, ter bezleri ve koruyucu yağ tabakası yoktur. Yağ bezlerinin ise sayısı çok azdır.

Dudakların kırmızı kısmı, çok ince ve ölü tabakaya sahip, mukoza zarı ile örülüdür. Bu yüzden son derece hassas bir yapıya sahiptirler. Yani, dudaklarımız koruyup, beslenemezler. Bu durum, yıllar içinde dudakların küçülüp, çevresinin kırışmasına sebep olur.

Dudaklarımız güneşten korunma yapısına sahip değillerdir. Bu yüzden de bronzlaşmazlar. Güneş ışınlarına maruz kaldıklarında, kurur ve hassaslaşırlar. Çünkü doğal yağlanmayı sağlayan, yağ üretimi dudaklarımızda yoktur. Bu yüzden dudaklar UV ışınlarına karşı çok iyi korunmalıdır. Yağ, cilt üzerinde koruyucu ve esneklik verici bir örtü görevi görür. Bu yüzden, yanınızda her zaman, cilde yağ sağlayan, lipstick ürünlerden taşıyın.

Dudaklarınızın kuruduğunu hissettiğinizde, sürekli dilinizle ıslatmayın. Bu durum, onların çatlamasına yol açacaktır.

Yazın sahilde, kışın kayak pistlerinde dolaşırken, içinde yüksek miktarda SPF bulunan lipsticklerden kullanmayı ihmal etmeyin.

Dudaklarınızdaki kan dolaşımını hızlandırmak için, esmer şeker ile dudak kremini karıştırıp dudaklarınıza sürdükten sonra, ılık suyla ıslatılmış çok yumuşak bir diş fırçası ile hafifçe ovun ve durulayın.

Uzun süre kalıcı olan rujlar, içinde fazla miktarda pudra barındırır. Bu yüzden sık kullanmamaya özen gösterin.

Birkaç damla papatya yağı ve bir çay kaşığı jojoba yağını karıştırıp, dudak çevrenize, işaret parmağınız ile hafifçe bastırarak masaj yapmanız çok faydalı olacaktır.

Rujunuzun dudak etrafındaki dikey çizgilerin içinde toplanmaması için, özel dudak ürünleri sürdükten sonra uygulayın.

Dudak için üretilen dudak bakım ürünlerinin içeriğini mutlaka okuyun. İçinde bitkisel yağlar, gliserin, çinko asit ve mum bulunmalıdır.

Dudak maskesi uygulayarak ekstra bakım yapabilirsiniz. Bunun için, iki tatlı kaşığı bal, aromalı losyon ile karıştırılıp dudağa sürülür. Ayrıca kakao yağı da çok faydalı olacaktır. Eğer kakao yağı kullandığınız halde dudaklarınız çatlamaya devam ediyorsa, B vitamini eksikliği yaşıyor olabilir. Bu durumda mutlaka doktorunuzla görüşün.

Dudak sarkmasını önlemenin en iyi yolu, hiç ihmal etmeden, dudak kremleri kullanmak ve deriyi güçlü tutmaktır.

dolgun dudaklar için X dudaklarımı dolgunlaştırmak için ne yapabilirim X dudak nasıl kalınlaşır X dudaklar nasıl dolgunlaştırılır X ince dudaklar X kalın dudaklar için X genç görünen dudaklar için X inceleşen dudaklar X dudak çevresi kırşıklıklarını gidermek için ne yapabilirim X dudak çevremdeki kırışıkları gidermek için ne yapabilirim X dudak bakımının püf noktaları X dudak güzelliği X ruj alırken nelere dikkat etmeliyim X lip stickler dudaklarımızı genç ve bakımlı tutuyor X Makyajda Püf Noktalar X makyajın püf noktaları X Bitkisel ve Doğal Bakım X Bakımlı Kadınlar X Güzel Kadınlar