karın kaslarını sıkılaştırma hareketleri {karın sarkmasına çözüm}

Diyet yapsanız ve kilo verseniz bile, karnınızda kalan sarkık yağları gidermenin tek yolu egzersizden ve spordan geçer. Vücudunuzu forma sokacak ve karnınızı sıkılaştıracak göbek eritme hareketleri ve egzersizler evde hareketlerde bir tarafınızı incitmemek için biraz dikkat ettiğiniz ve disiplinli bir şekilde devam edebildiğiniz sürece karın sarkmasına çözüm olabilir.

karın kaslarını sıkılaştırma hareketleri karın sarkmasına çözüm

Sırtüstü uzanın. Bacaklarınızı dik açılı olacak şekilde bükün. Karnınızı gergin tutun. Üst gövdenizi ve kollarınızı hafifçe kaldırın. 3 saniye bekleyin. 10-15 kez tekrarlayın. Hareketi uygularken bakışlarınız ileriye dönük olsun.

Sırtüstü yatarken bacaklarınızı yukarıya kaldırın. Dizlerinizi hafifçe bükün. Bacaklarınızı göğüs kafesinize doğru yaklaştırırken, kalçanızı zeminden kaldırın. Başınızı ve omuzlarınızı kaldırıp, bu pozisyonda en az 3 saniye bekleyin. Sonra vücudunuzu yavaşça zemine indirin. Hareketi 10-15 kez tekrar edin. Hareket esnasında kaslarınızı gergin tutun.

Sırtüstü yatın. Üst gövdenizi kaldırarak sağ dirseğinizi sol dizinize doğru yaklaştırın. Kaslarınız gergin halde kısa bir süre bekleyip, başlangıç pozisyonuna dönün. Hareketi her iki taraf için de uygulayın. Gücünüzü karın bölgenizden alın.

Kollarınızın alt bölgesi ile ayakuçlarınızın üzerinde doğrulacak şekilde yüzüstü uzanın. Ayaklarınız kalça genişliğinde açık olmalı. Ayak sekmelerinizle tüm vücudunuzu yavaşça birkaç santim öne doğru itin. Bu pozisyonda kısa bir süre durduktan sonra ayak eklemlerinizi kullanarak, tekrar geriye doğru kayın. Hareketi 10-15 kere tekrar edin. Ensenizi düz tutmaya çalışın.

Mekik hareketinden belinizin zarar görmemesi için hızlı ve ani hareket etmemeye özen gösterin!