Doğal Yollarla Stresten Arınmak, Psikolojik Terapi Görmek İster Misiniz? Bahçenize Çiçek Ekin!

stressten kurtulmanın yollarıÇiçekler, bitkiler, toprak ve yağmur.. Ardından gelen mis gibi bir doğa kokusu.. Kim bu kokuyu duyup da hala stresli ve gergin olabilir ki? 🙂

Stresten ve sıkıntılardan biraz olsun uzaklaşabilmek için doğa insana yeter. Yeter ki doğamızı “doğru” kullanmasını bilelim.. Biz doğaya ve yeşile iyi davranırsak, o bize tabiki daha iyi davranacak ve sağlığımıza sağlık katacaktır.. Hem dış güzellik hem de psikolojik ruhsal güzellik için “doğa” hepimize yeter de artar..

Doğal Yollarla Stresten Arınmak, Psikolojik Terapi Görmek İster Misiniz? Bahçenize Çiçek Ekin!

Hazırla, Ek, Yetiştir

Dışarıda mis gibi bir hava var. Bu taptaze havanın tadını çıkarmanın çok güzel bir yolunu öneriyoruz: Bahçe ile uğraşmak, kendi bahçenizi yaratmak.

Bahçeniz size teşekkür edecek

Şimdi bu temiz havada harekete geçin. Yaz bahçenizde bir çiçek deryası ve gelecek sonbaharda yeni toplanmış bol miktarda meyve ile ödüllendirileceksiniz. Hedefler katedilecek yolu belirler. Bu durum, çalışmanızın yanı sıra bahçeniz için de geçerlidir. Öncelikle, bulunduğunuz yerin koşullarını öğrenin. Toprak tipi nedir? Ne kadar güneş ışığı ve nem bekliyorsunuz? Bitki destek çubukları yerleştirip saksı, patika ve avlu gibi kalıcı unsurlar düzenleyerek, çiçek yatakları oluşturarak veya var olanları yenileyerek bahçe sezonunuzu başlatın. Konu bitkilerin dilinden anlamaya geldiğinde yine bir sihir söz konusudur: ekmek, gübrelemek ve budamak. Her mevsimde çiçek açan bitkileriniz olacak şekilde tohum ve fideler seçin. Gerekirse bitkilerinizin sağlığını gübre ile artırın. Şekil vermek ve yeni filizleri güçlendirmek için köklenmiş bitkileri budayın.

İşinizin keyfini çıkarın

Bahçede çalışırken yapmış olduğunuz egzersiz sizin için bir değişiklik olur ve zamanın anlamadan geçmesini sağlar, ayrıca spor salonunda yapılan antrenmanın yerini tutar. Daima düz duruşunuzu koruyun. Ağır yükler kaldırırken sırtınızı düz tutun; uzun süreli olarak toprak üzerinde çalışırken özel bir diz tahtası veya eski kilim parçaları kullanın. İşe başlamadan önce, alet edevatın çalışmaya hazır durumda olduğundan emin olun. Makası ve bıçak ağızlarını bileyin. Böylece bitkilere zarar vermezsiniz ve işiniz kolaylaşır. Çürümüş olabilecek tahta aletler konusunda daha dikkatli olun ve bozuk aletleri değiştirin, böylece kendinizi yaralamamış olursunuz.

İç mekan bahçesi

Bahçeniz yok mu? Yeni bitkilerle süslenmiş balkon ve pencere eşiğine yerleştirilen saksılar pozitif enerjiyi içeriyi çeker. Özellikle bina duvarlarının ve pencerelerinin birbirine yakın olduğu şehirlerde bu görüntünün bahçelerden daha sıcak bir havası vardır; böylece o yıl yeşille daha erken buluşmuş olursunuz. Ormandan toplanan, bahçıvan tarafından kesilen ya da bir çiçekçi dükkânından alınan taze dallar, budanmış çiçek aranjmanının mükemmel tamamlayıcısıdır. İçerinin sıcaklığı, dalların hızla filizlenmesini, anında körpe yapraklar ve çiçekler vermesini sağlayacaktır. Pencerenin yanına bir kuş yuvası asın. Kuşlar, doğal haşere denetleyicileridir. Biraz şans yardımıyla, çok yakında yeni bir hayata “merhaba” diyeceksiniz.

bahçe düzenlemesi X çiçek yetiştiriciliği X doğa ve yeşillikler X nivea.com X nivea.com.tr X Sağlık ve Cinsellik X stresse depresyona yorgunluğa baş ağrılarına karşı aroma terapi banyoları X stressten arınmak için bahçıvanlık yapın X stressten kurtulmak için X stressten nasıl kurtulabilirim X depresyon X psikolojik sorunlar X ağaç fidan çiçek ekmenin yetiştirmenin bakmanın faydaları nelerdir X ruhsal rahatlama olması için ne yapmalıyım X gerginlikten kurtulmanın yolları X gerginlikten kurtulmak için ne yapmalıyım X stressten kurtulmak için napim napmalıyım X relax X Relaxing Güncel Haber Stresse Düşman Çiçekler hastalıklardan korunma hastalıkların tedavisi depresyon tedavisi psikoloji Sağlık ve Cinsellik

1 yorum

  1. çoook sinirliyim vede aynı zaman da stresli kendimden alı koyamıyorum siniri nolsa hemen sinirleniyorum aynı masada karsımda sıgara ıcen bırısı kültamlasını azbırseyyerınden oynetsa onabile sinir oluyorum karsımdakını buzazlıyasım gelıyo

Yorumlar kapatıldı.