Rowenta Lissima Ionic Clip Press CV 9130 Seramik Plakalı İyonlu Saç Düzleştirici ve Saç Kurutma Makinesi (Kullananların Yorumları, Fiyatı)

Rowenta Lissima Ionic Clip Press CV 9130 Seramik Plakalı Saç Düzleştirici ve Saç Kurutma Makinesi (Kullananların Yorumları, Fiyatı)

Rowenta Lissima Ionic Clip Press CV 9130 Seramik Plakalı Saç Düzleştirici ve Saç Kurutma Makinesi (Kullananların Yorumları, Fiyatı)

Teknosa.com’dan aldığımız Hotpoint Ariston çamaşır makinesinden kazandığım 50 liralık hediye çekini Braun’un İyonlu saç fırçasını (Braun Iontec Satin Hair Brush) alarak değerlendirecektim, ancak; hem iyonlu fırça (tarak) görevi görmesi, hem de diğer işlevsel özellikleri bakımından Rowenta Lissima Ionic Clip Press CV 9130 Seramik Plakalı Saç Düzleştirici ve Saç Kurutma Makinesi alarak değerlendirdim. Tabi üzerine 39,90 tl. daha ödeyerek..

Rowenta Lissima saç kurutma makinesi ve saç düzleştiricisinin Teknosa.Com’da bir hayli yüksek fiyatta satıldığını belirtmek istiyorum öncelikle. “Bunu bile bile neden aldın?” derseniz şuan ihtiyacım olan iyonlu (iyon teknolojili) bir fön makinesiydi, bu yüzden hediye çekimi kullanmak adına bu üründe karar kıldım. Yoksa cimri.com’da gösterdiğine göre piyasadaki en ucuz yeni Rowenta Lissima CV 9130 saç düzleştirici 66,5 tl. rakamıyla rakipsizfiyat.com adlı site. Ürünü şuan en ucuza buradan satın alabilirsiniz.

Teknosa.Com’dan hediye çekimle aldığım bu ürün öncelikle çok çabuk geldi bunu belirtmeliyim. Cuma sipariş verdim (araya haftasonu girdiği için) P.tesi günü elimdeydi. Yani hafta içi sipariş vermiş olsam 2 gün içinde elimde olacak demektir bu. UPS kargo firmasıyla gönderiyorlar bu arada. Teknosa.Com online alışveriş sitesinde 50 tl. ve üzeri aldığınız eşyalarda kargo ücreti almıyorlar.

Rowenta Lissima Ionic Clip Press CV 9130 Yorumum:

Kutuyu açtım ve deneme amaçlı elimin ucuyla şöyle bir kullandım. Düşük ısıda kuru saça uyguladığım halde iyi sonuç verdi. Normalde saçlarım hafif derecede dalgalı ama kıvırcık ya da kabarık saç değil. Saç telimin kalınlığı da orta derece. Benim saçımı çok çabuk düzleştirdi. Ama kutusunun üzerinde kıvırcık ve kabarık saçları da düzleştirebileceği gösteriliyor. Ayrıca bu düzleştirici üflemeli olduğundan saçı yakma gibi bir durum söz konusu değil. En önemlisi elektriklenme yok denecek kadar az oldu. İyon teknolojili bir fön makinesi (saç düzleştirici) almak istememin baş sebebi de zaten saç kurutma makinelerinden saçta elektriklenme yaptıkları için nefret etmemdi. Bu sorunum şimdilik ortadan kalkmış gözüküyor.

Görüntü ve dizayn olarak oldukça modern ve estetik. Bu bakımdan da beğendim. Bir saç düzleştiriciden çok normal bir saç kurutma makinesi edasında. Sadece makinenin ucundaki taraklar ve iç kısmında düzleştirme yapan klipli (mandallı) seramik plaka, onun saç düzleştirme de yaptığını ele veriyor. Ancak biraz daha hafif olsaydı bence daha iyi olurmuş. Çok ağır değil ama biraz daha hafif bir makine olsaydı.. Daha güzel olurdu. Hee birde çıkardığı sesi unutmayalım. Normal bir saç kurutma makinesi ne ses veriyorsa, bu da onu veriyor. Saç düzleştiricler gibi sessiz bir makine değil yani. Bu bakımdan eğer evde uyuyanlar varsa sabahları işe gitmeden evvel kullanmak  biraz zor.

En son eklemek istediğim şu ki, eğer saç şekillendirme için fazla vaktiniz yoksa ve saçlarınız çok kabarık ya da kıvırcık değilse “elektriklenme olmadan” saçlarınıza pratik ve hızlı bir şekilde fön çekebilmeniz için bu makineyi almanızı öneririm. Yalnız şunu belirtmekte fayda var, bu makineden normal bir saç düzleştirici kadar düzleştirme beklemeyin.  “Kuaförden çıkmış gibi dümdüz bir fön elde edemezsiniz.” bunu unutmayın. Fön makinenizle “en iyi” ne kadar düzleştirebiliyorsanız, bu makineyle de ancak o kadar düzleştirme yapabilirsiniz. Ben alırken bunu bilerek aldım, çünkü “benim saçlarım kuaför fönü çekilmiş gibi çok düz olsun” gibi bir takıntım yok. Doğal bir fön kullanırım çoğu zaman. Benim açımdan iyi yanı; önceden sıradan bir fön makinesiyle yarım saatte  çektiğim fönü şimdi 5 dk.da çekiyorum ve iyon teknolojili olduğu için saçlarımda elektriklenme de olmadan iyi bir sonuç alıyorum. Saçlar fazla ısıya maruz kalmadığından (işlem kısa sürede tamamlandığından) bir saç kurutma makinesine ya da bir saç düzleştiriciye göre daha sağlıklı bir sonuç sağladığımı düşünüyorum.

Sizler de eğer bir Rowenta Lissima Ionic Clip Press CV 9130 kullanıcısı iseniz lütfen deneyimlerinizi aşağıdaki yorum formuna yazarak bizimle paylaşın. Teşekkürler.

1 yorum

  1. ben kullanıyorum dediğiniz doğru çok düzleştirmiyor ama kıvırcık saçlı bi kuzenim var onun saçlarında bariz bir düzelme oluyor. ayrıca yumuşacık yapıyor saçları iyonlu olduğundan sanırım.

Yorumlar kapatıldı.