Eşarp Yapma Modelleri

eşarp yapma modellerieşarp yapma modelleri, eşarp bağlama stilleri, başörtüsü şal eşarp türban nasıl takılır, nasıl bağlanır, nasıl yapılır, özel günler törenler düğünler nişanlar için türban modelleri ve yapımı videolu resimli anlatım, gelinlik için gelinlere özel türbanlar başörtüsü çeşitleri.

Tesettürlü bayanların ilginç türban ve başörtüsü bağlama şekilllerine tanık oluyoruz günümüzde. Ayrıca yeni ve son modaya uymak adına kapalı bayanlar da makyaj yapıyor, dar ve çekici, göze hoş gelen kıyafetler giyiyor. Tesettürün ruhuna aykırı olduğunu kabul ettiğim bu durum ben dahil birçok kapalı kadının istemese de yaptığı birşey. İsteyerek yapanlar da vardır elbet konumuz onlar değil şuan. İğneyi kendime çuvaldızı başkasına batırmak adına önce kendim gibi olanlardan bahsetmek istedim.

eşarp yapma modelleri, eşarp bağlama stilleri, türban başörtüsü modelleri

2011 tesettür modası da diğer 2000’li yıllardaki gibi gayet şık ve göze hitap eden, pardesülerinde bile vücuda oturan kesimlerin hüküm sürdüğü bir sektör durumunda. Ne de olsa işin içine “moda” giriyor. Tesettür de olsa moda işin içine girince önce “nefsin” hoşuna gitmesi gerekiyor. Nefsi kazanırken Allah’ın rızasını kaybediyoruz. Çünkü Allah kadınlara tesettürü bu şekilde anlatmamıştı..Şeytan bir yandan, nefs bir yandan, Allah’ı tanımayan, dinimizi tanımayan insanlar bir yandan. Tesettürü yaşamak günümüzde artık gerçekten zor. Zoru başaranlara ne mutlu.

Whisperings from satan – Don’t wear hijab properly!