Ejderha Dövmeli Kız Kitabı

ejerha dövmeli kız kitabı filmi fragmanı gerilim korku gizem filmleri
Ejderha Dövmeli Kız: Millennium Üçlemesi 1

İlk kitabı Türkçe’ye Ejderha Dövmeli Kız adıyla kazandırılan bu üçleme sinemaya da uyarlandı ve İskandinavya’da izleyici rekorları kırdı. Fenomen kitabın fenomen olacak filmi 17 Eylül 2010’da (bugün) vizyonda.

Ejderha Dövmeli Kız’da, hapse girmek üzere olan gazeteci Mikael Blomkvist ile ona yardım eden gizemli, asosyal, uyumsuz, dövmeli hacker kız Lisbeth Salander, kırk yıl önce ortadan kaybolan Harriet Vanger’in izini sürerken bir dizi cinayeti açığa çıkarır; üstelik katil aileden biridir. Ancak Vanger hanedanının gazabına uğrayınca avcıyken av konumuna düşerler. 40 yıl önce varlıklı ve güçlü bir ailenin genç ve güzel kızı Harriet Vanger ortadan kaybolur. Cesedi hiçbir zaman bulunamaz. Bunun bir cinayet olduğuna inanan amcası yıllar sonra bu olayı araştıracak korkusuz birilerini tutmaya karar verir. Gazeteci Mikael ile ona yardım eden dövmeli kız Lisbeth, Harriet’in izini sürerken bir dizi cinayeti açığa çıkarır, katil aileden biridir.

Ejderha Dövmeli Kız Kitabı ve Filmi Fragmanı (The Girl with the Dragon Tattoo Trailer)

ejderha dövmeli kız |

Yapım:2009 ~ Almanya, Danimarka, İsveç Tür:Gerilim, Gizem Yönetmen:Niels Arden Oplev Oyuncular:Noomi Rapace, Michael Nyqvist, Sofia Brattwall, Gunnel Lindblom, Stefan Sauk, Alexandra Pascalidou, Alexandra Eisenstein, Annika Hallin, Barbro Enberg, Björn Granath, Christian Fiedler, David Dencik, Emil Almén, Ewa Fröling, Fredrik Ohlsson, Georgi Staykov, Gösta Bredefeldt, Henrik Knutsson, Ingvar Hirdwall, Isabella ısacson, Jacob Ericksson, Jan Mybrand, Julia Sporre, Kalled Mustonen, Karl Oscar Törnros, Laura Lind, Lena Endre, Lennart R. Svensson, Lisbeth Åkerman, Louise Ryme, Magnus Stenius, Margareta Stone, Marika Lagercrantz, Michalis Koutsogiannakis, Mikael Rahm, Nina Norén, Pale Olofsson, Peter Haber, Peter Andersson, Reuben Sallmander, Sofia Ledarp, Sven-Bertil Taube, Tehilla Blad, Tomas Köhler, Willie Andréason, Yasmine Garbi Senaryo:Rasmus Heisterberg, Nikolaj Arcel Senaryo (Kitap):Stieg Larsson Yapımcı:Søren Stærmose Görüntü Yönetmeni:Eric Kress Müzik:Jacob Groth Süre:2 saat 32 dk Gösterim Tarihi: 17 Eylül 2010 (Türkiye)