En Güzel Gelin Makyajı Nasıl Yapılmalı?

gelin-makyaji-nasil-yapilir-gelin-makyaji-modelleri-gelin-makyaji-ornekleri-dugun-hazirliklari-gelinTEN

Kesinlikle en fazla bir iki gün önceden en az da 4-5 saat önceden yüz bakımı yaptırıp teninizi bebeksileştirmelisiniz. Makyaj öncesi cildin temiz ve pürüzsüz olması kesinlikle çok önemli ve makyajı 10 kay daha güzel gösteren bir unsurdur.. Cilt temizlendikten sonra makyaj altı nemlendirici kremlerinizi sürün. Sonra kapatıcıyla göz altı, mimik kırışıklıkları gibi alanları nötralize edin, tabi eğer göz altı morluklarınız ya da kırışıklıklarınız, sivilceleriniz vs. yoksa kapatıcıya gerek yok direkt fondöten sürebilirsiniz/sürdürebilirsiniz yüzünüze. Pürüzsüz ve homojen bir cilt görünümü için bu iki aşama mutlaka ama mutlaka gereklidir. Beyaz bir kıyafet giyeceğinizden, kapatıcı rengini fazla açık seçmeyin, yoksa yüzünüz silikleşebilir ve hayalate dönebilirsiniz. Bülent Ersoy’un göz altına kullandığı kapatıcıları hatırlayın 🙂 Yanık tende beyaz kapatıcı ne kadar itici görünüyor öyle değil mi?!

 Doğal bir sıcaklık için, ten renginize uyumlu sarı tonlarında kapatıcı, fondöten ve/veya pudra seçin. Düşük yakalı, dekolte bir gelinlik giyecekseniz, boynunuza ve dekolte bölgenize hatta sırt açıksa sırtınıza da pudra ve allık uygulamayı unutmayın. Yüzünüz pırıl pırıl parlarken diğer açıkta kalan bölgelerinizin sizin vücudunuza ait değilmiş gibi kötü görünmesini istemezsiniz öyle değil mi? 🙂

**********

GÖZLER

Gözlerinizi belirginleştirmek için açıktan orta koyuluğa kadar olan tonları seçin. Kaş kemiğinin tam altına gelecek şekilde, açık tenliyseniz beyaz, daha koyu tenliyseniz ise bej, krem, bronz rengi gölge uygulayın. Bu efekt gelinliğin beyaz ve genellikle ipeğimsi görüntüsüyle hoş bir bütünlük oluşturur.

Kakao, kum, kahve, dark rose gibi orta renk tonundaki farlar göz kapağı çevresini vurgulayabilecek güzel renklerdir. Son belirginliği gözünüze vermek için alt ve üst göz kapaklarını kahverengi, maun, lacivert veya kömür rengi gibi koyu ve natürel bir tonla gölgeleyin.

Kısacası gözlerinizde 3 ayrı ton kullanın/kullandırın. Bu daha etkileyici bakışlar sağlayacaktır. Gölgeli göz makyajı her zaman için daha cazibeli bakışlar sağlar..

Kaşların da belli bir oranda belirginleştirilmiş olması gerekir. Ama kalemle çizildiği ya da boyandığı çok belli olmasın. Doğal bir görünüm için saç renginize uyumlu bir far rengi seçerek kaş fırçasıyla uygulayın. Ya da saç renginize uygun bir göz veya kaş kalemiyle de kaşlarınızı biraz çizimle şekillendirebilirsiniz 😉 Evet evet tabiki olur 😀 Bunu kimse fark bile etmez. Kaşlarınızı alıyorsanız, bir kaç gün önceden alın/aldırın.

Bu özel gününüzde mutlaka suya dayanıklı (waterproof) rimel kullanın. Rimeliniz daha uzun ömürlü olacağı gibi bu duygusal gününüzde göz yaşlarınızın güzelliğinizi gölgelememesini de sağlayacaktır. Çok açık tenliyseniz koyu kahverengi rimel kullanın. Aksi taktirde siyah rimel en doğru seçimdir. Rimel uygulamadan önce kirpiklerinizi daha uzun ve gözlerinizi daha büyük göstermek için onları kirpik aparatıyla kıvırın.

**********

YANAKLAR

Sizi sağlıklı gösterecek bir allık rengi seçin: açık tenliyseniz pembe, koyu tenliyseniz rose ya da bronz tonları gibi. Allığınızı yanaklarınızdan elmacık kemiklerinize doğru ve alnınıza uygulayın. Biraz da çene kısmına tabi. Daha canlı görünmek için, sadece elmacık kemiklerinize bir ton açık allık sürün. Allığınızı normalden biraz daha yoğun olacak şekilde uygulayın ki bu gün özel bir gün azıcık daha süslü olmanın kimseye bir zararı olmaz öyle değil mi 😀 Taze ve pırıltılı, ışıldayan bir görünüm için yanaklardan yukarı, saç diplerine doğru allık uygulamayı ve bütünde homojen bir görünüm elde etmeyi unutmayın. Allığı dağıtarak sürün olduğu yerde bırakmayın 😉

**********

DUDAKLAR

Her zaman kullandığınızdan bir-iki ton açık bir ruj seçin. Pembe, rose, erik kurusu, şeftali tonları gelinler için oldukça idealdir. Normalde kahve veya nötr bir ruj rengi kullanıyorsanız, bunu alt tabaka olarak kullanın ve bu katın üzerine pembe veya erik kurusu ruju uygulayarak dudaklarınızı canlandırın. Sadece nötr ve mat bir ruj çok silik kalabilir. Daha sonra dudak kalemiyle dudak hatlarınızı belirginleştirin ve isteğe göre parlatıcı ile dudaklarınız parlatın 🙂 Evet ışıl ışıl! Harikaa!! 😀 Eğer dudaklarınız inceyse mutlaka açık renk özellikle pembe tonlarında ruj kullanın ve asla koyu renk ruj kullanmayın. Koyu renk rujlar dudakları daha da ince gösterir. Yine dudaklarınızın ince olması durumunda, dudak kalemini içten değil, dış dudak hattından sürmeyi deneyin. Ve dudak parlatıcısını sadece alt dudadığınıza sürün. Daha dolgun dudaklar için bu püf noktasını her zaman uygulayabilirsiniz 🙂
**********
TIRNAKLAR

Tırnaklarınıza yumuşak tonda bir oje sürün. Üstüne süreceğiniz parlatıcı da tırnaklarınızın görüntüsünü tatlı bir şekilde vurgulayacaktır. Asla koyu renk kullanmayın ama yüz makyajınızda dramatik tonlar ve vurgular yaptıysanız/yaptırdıysanız, ojelerinizi de koyu kullanabilirsiniz ki zaten açık renk oje zaten bu durumda çok komik görünecektir 🙂

2 yorum

Yorumlar kapatıldı.