Göz Makyajı Hileleri -Küçük Gözler , Patlak Gözler , Yuvarlak Gözler İçin Makyaj

Göz Makyajı Hileleri

Küçük Gözler İçin Makyaj Hileleri

Küçük gözleri büyük göstermek için koyu renk göz kalemi ile; alt kirpik çizgisini, doğal çizginin altından çizmeli ve arada kalan bölgeyi açık renkteki bir kalem ile örtülmelidir. Kirpiklerin iç kısmına açık renk çizgi çizilmelidir. Üst kirpik ve alt kirpik çizgileri, gözün dış ucunda birleştirilmemelidir. Gölgeler ve farlar açık renk olmalıdır. Bakışı büyütmek için özellikle alt kirpiklerde, yoğun ve hacim verici maskara (rimel) sürülmelidir.

Patlak Gözler İçin Makyaj Hileleri

Patlak gözler iki şekilde düzeltilebilir, birincisi; çıkık olan göz bölgelerine koyu renkler sürülür, böylece gözlere derinlik verilir, ikincisi ise; gözler enlemesine büyütülür, dış doğal çizgiler birleştirilmeden geçilir.

Yuvarlak Gözler İçin Makyaj Hileleri

Yuvarlak gözleri makyajla enine doğru uzatmak gerekir. Çizgiler ve gölgeler, gözün dış ucundan itibaren yanlara doğru çizilmelidir. Bu yüzden maskarayı özellikle dış uçlara ve üst kirpiklere sürmelisiniz.

Göz Makyajı Hileleri Küçük Gözler İçin Makyaj Patlak Gözler İçin Makyaj Yuvarlak Gözler İçin Makyaj Aşağı Bakan Gözler İçin Makyaj Yukarı Bakan Gözler İçin Makyaj

Comments are closed.