Kanserli Hastalar Okusun

Kanser Teşhisi Konulmuş Kişilerde Ortaya Çıkan Depresyon Hali Nasıl Tedavi Edilebilir? Depresyondan Kurtulmak İstiyorum Diyen Kanserli Hastalar Mutlaka Okusun..

Bütün kanser hastalarında görülmemekle birlikte kanser teşhisi konulmuş hastaların çoğunda depresyon şikayetiyle karşılaşmak mümkündür. Depresyon, depresif bir ruh halinde olma, sevilen şeylere ve aktivitelere ilgi duymama, umutsuzluk hissi, uykusuzluk yada çok uyuma ve/veya intihara teşebbüs ile tanımlanır. Depresyon kanserle yaşamın normal bir sonucu olarak göz ardı edilmemelidir. Depresyonla savaşmak tedavi sürecinizde öncelikli olmalıdır.
Depresyon beslenme alışkanlığının zayıflamasına, ilaç tedavi programınıza bağlı kalamamaya, mantıksız düşünmeye ve bağışıklık sisteminizin bozulmasına yol açabilir. Depresyonla savaşmak için çeşitli yöntemler bulmak tedavinizin olumlu ilerlemesine yardımcı olur ve yaşam kalitenizi yükseltir. Eğer bunu kendi başınıza yapamıyorsanız doktorunuzla konuşun.
İyileşme sürecinizin sizin kontrolünüz altında olduğunu hatırlayın. Hayatınızın bu döneminde iyi hissetmek için yapabileceğiniz pek çok şey bulunmaktadır. Aktif olarak şu anda bu bilgileri okuyor olmanız bile büyük sayılabilecek bir adımdır.

Aşağıda farklı yöntemler bulabilirsiniz:

Hastalık Hakkında Bilgi Sahibi Olmak
Uygulanan Tedaviden ve Kaydedilen Aşamalardan Tatmin Olmak
Beslenme
Alkol
Terapi
Aile ve Arkadaşlar
Ruhsal yaşam
Tıbbi Tedavi