evde vücut bakımı yapmak çok kolay!

evde vücut bakımı en sevdiğim bakım ürünleri yazıma vücut bakımım için kullandığım ürünler ile devam ediyorum. vücut bakımı için bakımın ilk şartı güzel bir temizlik ve sonrası iyi / doğru bir nemlendirme. banyoda olmazsa olmazım vücut peelinglerim ve ipek kesem (ya da sevdiğiniz  pürüzsüzlük sağlayan başka bir kese de olabilir) kesesiz banyoya banyo demem 🙂 vücut bakımında pürüzsüz bir cilt için altın kurallardan diğer biri de vücuda uygun bir peeling. ben vücut için ayrı ayaklarım için ayrı bir peeling kullanıyorum. yüzüm için kullandığım peelingi de burada ve burada belirtmiştim. bu arada banyonuzu eğer ılıktandan daha sıcak su ile yaptıysanız çıkmadan hemen öncesi bacaklarınıza ve ayaklarınıza soğuk duş yapmanızı öneririm kan dolaşımınızı hızlandırmak ve damar sağlığı / ayak ve bacak varislerini önlemek için.

evet vücut bakımım için bunları yaptıktan sonra vaseline cocoa butter derinlemesine bakım kakao yağı ve E vitamini içeren vücut losyonu ile cildimi nemlendiriyorum. temizlendikten sonra yumuşak bir cilt sonrasında sağlıklı bir görünüm demek. selülit ve çatlakları önlemek adına lierac kullanıyorum. çatlakları ve selülitleri önlemek için bu kremi günde 3 kez mutlaka kullanınd derim. gerçekten çok faydasını gördüm hamileyken. ama sadece hamileyken değil özellikle hızlı kilo alıp verme eğiliminde olanlar için sürekli kullanılması gereken demirbaş bir vücut bakım ürünü diyebilirim. evet önce losyonla vücudumuzu kuruluğa ve sertliğe yedirmedikten sonra, selülite ve çatlaklara karşı da korunduk. bu kadar yeter aslında rutin bir vücut bakımı için bence 🙂 ama siz ben bacaklarımın / dekolte bölgemin parlak ve ışıltılı görünmesini de istiyorum derseniz sally hansen pırıltılı shine bacak spreyini öneririm. dekolte için de kullanılabilir ama ben kullanınca sadece bacaklarıma kullanırım. göğüs dekolte bölgesini parlak ve ışıltı göstermek içinse simli hoş kokulu vücut kremlerini tavsiye ederim. hemen hemen her kozmetik markasından temin edebilirsiniz bu simli vücut kremlerini.

bu arada eğer epilasyon bölgeleri dışındaki vücudunuz da tüylüyse ya da tüyleriniz koyu renkliyse sally hansen tüy sarartıcı (Türkiye’ye artık ithalatı yapılmıyor ne yazık ki) ve vivet tüy sarartıcı kullanabilirsiniz. ben kollarımdaki ince tüyleri sarartmak için kullanmıştım bir ara ve çok çok memnun kalmıştım. tüyler sanki alınmışçasına kayboluyor özellikle sally hansen tüy sarartıcı ile. ama vivet tüy sarartıcı da güzel (sesu markasını asla tavsiye etmem tüy sarartıcı konusunda. neden derseniz çok sarı yapıyor tüyleri ve bu da eskisinden daha belirgin tüylere sebep olabiliyor.)