İpekyol 2018-2019 2018-2019 Sonbahar-Kış Koleksiyonu

20130906-221929.jpg

Ipekyol 2013 Kış sezonuna ses getirecek bir kampanya çekimi ile giriyor. Dünyaca ünlü moda fotoğrafçıları Mert Alaş ve Marcus Piggot, uzun bir aradan sonra ilk kez bir Türk moda markasının kampanyasını fotoğraflıyor. Feminen kadına vurgu yapan çekimlerde Ipekyol kadınına Andrea Diaconu hayat veriyor.

IPEKYOL’DAN CESUR VE SİYAH BİR KIŞ

Silüet ve formlarda ortaya çıkan minimalizm, ihtişamlı 40’lar ve cazibeli 50’ler ile cesur bir değişim yaşıyor. Alışılmış kalıplardan uzak bir görünüm ile Ipekyol, 2013 Sonbahar-Kış koleksiyonu ile ulaşılabilir lüksün en cesur tanımını yapıyor.

Sezonu 1940’ların etek ve ceket döpiyes takımları, midi boy etekleri, mikro ekoseler ve abartılı omuz silüetleri açıyor. 50’li yılların cazibe unsurları olan sofistike leopar desenler, bele vurgu yapan kesimler ve mini ceketler Grace Kelly tarzını günümüze taşıyor. Maskülen tüvitlerin barok desenler ile yeniden yorumlandığı modern punk temalı pantolon etekler, üst üste giyilmiş etkisi veren katmanlı pantolonlar sezonun en farklı görüntüsünü oluşturuyor.

Geniş fırfırlar bluzlere hareketli bir form katarken, işlemeler yakalarımızı süslemeye bu sezonda devam ediyor. Kumaş ve Jean mixleri, deri ve boncuk birlikteliği, maskülen kesimler, barok motifler, örme elbiseler ve militar kabanların en lüks yorumu Ipekyol koleksiyonlarında yer buluyor.

Desenlerin dünyası…
Sezonun en dikkat çeken desenleri bu sezon doğadan ilham alıyor. En naif haliyle kelebekler ve romantik kuşların yanı sıra puantiye, ekose, grafik ve floral desenler pek çok farklı stili hareketlendiriyor.

Feminen detaylar…
Siyah, bordo, kırmızı, pudra, saks mavisi, taba ve yeşilin hakim olduğu Ipekyol aksesuar koleksiyonunda; metal detaylara ve leopar desenine ağırlık verildi. Ayakkabılarda sivri burun formlar metal uçlara büründü. Metal fiyonklu babetler ve kristal taş kullanımları ile Ipekyol klasiğine dönüşen loaferler konforları ve sıradışı materyalleri ile sezonun favori parçaları olmaya şimdiden aday.
Baş döndürü şıklıktaki aksesuarlarda bu sezon inci ve altının birlikteliği göze çarpıyor. Kristal kolyeleri taşlarla süslü zincir kolyeler, avize küpeler, vintage bileklikler, tasma kolyeler ve barok etkisindeki çiçek motiflerin yoğun kullanımı dikkat çekiyor.

Bilgi Notu: Yenilenen yüzüyle Ipekyol kadınına bu kez dünyaca ünlü moda fotoğrafçıları Mert Alaş ve Marcus Piggot’un objektifinden yine dünyaca ünlü top model Andrea Diaconu hayat verdi. Ana teması ‘feminen kadın’ olan çekimler bir gün sürdü. Kampanya çekimlerinde kullanılan Ipekyol koleksiyonlarının stylingi ise İngiltere’nin en önemli moda dergisi W Magazine’nin Moda Direktörü Edward Enninful tarafından yapıldı.