vücut tipinize göre gelinlik seçimi

vücut tipinize göre gelinlik seçimibir çok gelin, gelinlik seçerken ve gelinlik alırken gelinliğinin zevkini ve tarzını yansıtmasını ister. Hayatınızın en heyecanlı gününde gelinlik seçiminde gelinliğiniz titizlikle seçilmiş olmalıdır. hemen hemen bütün gelinlik modelleri beş ana gelinlik tarzından tasarlanmaktadır. balo gelinlik tarzı (Ball Gown), prenses gelinlik stili (ALine, Princess Gown), kılıf gelinlikler (Sheath Gown), kraliyet gelinlik modelleri (Empire Gown), denizkızı gelinlik modeli (Mermaid Gown). gelinin vücut tipine göre bu gelinlik modellerinin belirgin avantajları ve dezavantajları vardır. Gelinlik seçiminde ilk öncelikli karar vermeniz gereken konu; hangi gelinlik stilinin/gelinlik tarzının sizi en güzel göstereceğini belirlemektir. vücut tipinize göre gelinlik seçimi düğün hazırlıklarının en önemli konusudur bence.

vücut tipinize göre gelinlik seçimi

Balo Tipi Gelinlik StiliBALO GELİNLİK

Balo Gelinliği stiller arasında en romantik tarzda olanıdır. Özelliği dar bir bel ve hacimli bir etektir. Gelinliğin korsesi ve eteği tam boydur. Kullanılan kumaşa göre etek çok hafif yada ağır olabilir. Bu stili tercih edecek gelinlerin ince bir bele sahip olmaları gerekmektedir. Orta boylu ve kum saati tipinde olan gelinler için çok uygun bir modeldir. Kabarık etek dolgun yada çok ince bacakları saklayacaktır.

Balo Gelinlik

Kraliyet Tipi Gelinlik StiliKRALİYET GELİNLİK :

En belirgin özelliği, yüksek belli bir yapıda olmasıdır. Yükseltilmiş bel uzun bir hat ortaya çıkartır. Etek bölümü dar kesimli olabildiği gibi prenses modeli kadar hacimli de olabilir. Küçük göğüslü ve kalın bir bele sahip gelinler için çok uygun bir stildir. Minyon tipli gelinler için de iyi bir seçimdir. Uzun kollu tasarlanarak klasik ve resmi bir hava verilebilir. Straplez de güzel sonuçlar vermektedir.

Kraliyet Gelinlik

Prenses Tipi Gelinlik StiliPRENSES GELİNLİK :

Adı “A” harfine benzeyen üçgen yapısından gelir. Bu üçgen yapı belden dar bir korse ile başlar ve etek uçlarına kadar devam eder. Her tür kumaş kullanılabilir ve çok farklı şekillerde tasarlanabilir, straplez veya birçok farklı yaka uygulanabilir. Hemen hemen tüm vücut tiplerine uyan bu model minyon tipliler dahil birçok gelin adayı için uygun bir modeldir.

Prenses Gelinlik

Denizkızı Tipi Gelinlik StiliDENİZKIZI GELİNLİK :

Vücudu saran şekli dizden yada dizin hemen altından genişler. Vücut hatlarınızı belirgin olarak ortaya çıkarır. Uzun boylular ve kum saati tipinde olanlar için uygun bir modeldir. Armut tipinde, minyon tipli veya kalın bir bele sahip gelinlere önerilmez.

Denizkızı Gelinlik

Kılıf (Tüp) Tipi Gelinlik StiliKILIF GELİNLİK :

Vücüt hatlarını ortaya çıkaran bir yapıda olması bu gelinlik stilini en seksi gelinlik stili yapmaktadır. Eğer kıvrımlarınızın gözükmesinden rahatsız olmuyorsanız bu modeli düşünebilirsiniz. Vücudu saran profil pile, pens ve dikiş izleri ile ustaca tasarlanır. Farklı kumaş ve drapeler ile çok farklı tasarımlar ortaya çıkartılabilir. Zayıf ve uzun boylular için mükemmel bir stildir. Uzun boylu gelinleri daha narin, minyon bir havaya sokar. Geniş basenli ve dar omuzlu gelinler bu modelden uzak durmalıdır. Geniş omuzlu adaylar için uygun bir modeldir.

Kılıf Gelinlik