En Güzel Gelin Siz Olun- Gelinlik Alırken Bunlara Çok Dikkat Etmelisiniz!!

Gelin adayları, gelinlik alırken veya diktirirken ve gelinlik seçerken bunları asla ve asla unutmayın:

1. Gelinlik düğünden iki gün önce teslim alınmalı, en az iki ay önce ilk prova alınmalı.

2. Provadan önce gelinliğinizi giymeden önce düğünde giyeceğiniz iç çamaşırı, ayakkabı ve takacağınız kullanacağınız aksesuarlar mutlaka yanınızda olmalı.

3. Formunuza özen göstermelisiniz, özellikle son 15 gün kala aynı kiloda kalmaya özen gösterin yoksa düğün günü gelinlik üstünüze dar veya bol gelebilir.

4. Düğün gecesi gelinlik kuyruğunun çok fazla uzun olması damatın zor analr yaşamasına hatta çin işkencesi çekmesine neden olabilir 🙂 Uzun kuyruklu eteğinizi tutmaktan, hareket edemediğinizi ve hareketlerinizin kısıtlandığınızı göreceksiniz. Gelinliğinizi kuyruklu seçerken bunları da göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin. Ancak illede eteği kuyruklu bir gelinlik isterseniz üzülmeyin,  çıkartılabilen kuyruklu bir gelinlik alabilir ya da diktirebilirsiniz.

5. Satın aldığınız veya yaptırdığınız gelinliğin stili ve modeli kesinlikle sizin zevkinizi yansıtacaktır. Bu nedenle kendi zevkinize ve vücudunuza uygun olanı seçmelisiniz, başkalarının zevkine göre gelinlik almayın/diktirmeyin. Unutmayın o gün sizin hayatınızda bir defa yaşayacağınız en özel gününüz 😉

6. Aksesuarlarınız gelinlik modeli stili ve rengi ile kombinasyon olacağından seçimlerinizi dikkatli ve özenli yapmalısınız. Uygun bir aksesuar ile gelinliğinizi öne çıkarabilirsiniz, alakasız bir aksesuar ile gelinliğinizin tüm güzelliğini gölgeleyebilirsiniz.

7. Her ne kadar kendi zevkinize uygun bir gelinlik alacak ya da diktirecekseniz de moda evini seçmeden önce tavsiyelere kulak verin, daha önce memnun kalınmış referanslı moda evleri daha zevkli ve rahat provalar olabileceği için  gerginlik çıkmadan gelinliğinizi teslim almanızı sağlayacaktır.

8. Yanınızdaki insanların zevkli insanlar olmasına özen gösterin. Zevksiz ve stil sahibi olmayan kişilerin önerilerine prova bitene kadar kulaklarınızı tıkayın 🙂

9. Hazır resim ve modellerin beğenmenize rağmen üstünüzde hoş durmama ihtimalini göz önünde bulundurmalısınız. Vücudunuza, tarzınıza, hayat görüşünüze, düğün ambiyansına ve tabiki damatın damatlık stiline uygun bir gelinlik diktirin/alın.

10. Gelinliğiniz bir seferlik olduğundan çok özen gösterin, gerekirse daha iyisi olana kadar sürekli tartışın, sesinizi yükseltin 🙂 Sakın beğenmediğiniz kısımları sineye çekmeyin provada siz kaprisli olmayacaksınız da kim olacak!

11. Provalarda huzurunuz yerinde ve rahat olun. Olduğunuz gibi duruş ve pozisyonunuzu belirleyin. Gerekirse prova öncesi ve sonrası meditasyon yapın çünkü berrak bir zihinle yönlendirme yaptığınızda hem terziniz sizi daha iyi anlayarak temiz ve iyi bir iş çıkartabilir, hem de siz daha etkili bir konuşma yapmış olur, kendinizi daha doğru ve etkin ifade edersiniz.

12. Provalar esnasında istediğiniz ilgiyi ve acele davranışları sezinlediğiniz anda bunu kişiye belirtin. Asla bu tür şeyleri sineye çekmeyin, özel bir ilgi ve muamele kesinlikle hakkınız bunu unutmayın!

13. Her provaya gittiğinizde duş yapın vücudun terlemeye müsait yerlerini temiz tutmaya çalışın. Tozdan ve kirden uzak durun.

Ve son olarak benden size özel bir not:

Gelinliğiniz içinde çekilen fotoğraflarınız ömür boyu kalacağı için, evinizin en güzel yerinde ve en şık çerçeveler içinde evinizin en şık aksesuarları olacakları için ve elbetteki çocuklarınızın sizi güzellikler içinde hatırlaması gurur duyması için en güzel gelin siz olun 🙂